Miejski styl, zdecydowanie odległy od przyjmowanej dotychczas poprawności, jest przeznaczony dla osób młodych i energicznych, które żyją dość szybko i intensywnie, a w wolnych chwilach lubią się bawić i spędzać czas w kręgach niszowych. Różowe trampki, barwne korale, niepowtarzalne szpilki, torebka po babci czy zawadiacki kaszkiecik. W przypadku tego rodzaju trendu wszystkie chwyty są dozwolone. Zasadą nadrzędną jest bowiem własna osobowość. Nie ważne, czy jest to muzyk rockowy, grajek uliczny, fotograf czy też artystka. Każde z nich chce właśnie poprzez swój strój wyrazić to, kim jest i jaką pełni rolę.

Zupełną odwrotnością stylu miejskiego jest trend klasyczny. Jak sama nazwa wskazuje styl ten cechuje się elegancją i absolutnym dopracowaniem szczegółów. Ludzie podążający za tego rodzaju trendem pragną być nieskazitelni i atrakcyjni. Nie trzeba chyba dodawać, iż dotyczy on głównie ludzi z tzw. wyższych sfer. U kobiet niezbędnym dodatkiem do stroju jest w tym przypadku makijaż. Mężczyźni natomiast, zazwyczaj wysocy rangą biznesmeni, bez względu na występujące warunki pogodowe muszą mieć doskonale skrojony i dopasowany garnitur. Nierzadko jednak, celem wygody i złagodzenia wizerunku, są oni w stanie na przykład zrezygnować z noszenia krawata. Ich sposób poruszania się jest zdecydowany, dynamiczny oraz miarowy. Buty lśnią po ostatniej wizycie u pucybuta, zaś na nadgarstku połyskuje markowy zegarek.

Panie obowiązkowo wkładają buty na szpilkach i albo eksponują swoje nieskazitelnie wydepilowane i opalone ciało w seksownych, acz stosunkowo konserwatywnych sukienkach, albo też zakładają szykowny kostium i podkreślają nim talię osy. Równie ważne, co makijaż są dla nich dodatki, takie jak chociażby kapelusz, szal, biżuteria, a nawet uczesanie. Włosy muszą być nieskazitelnie gładkie i równo zaczesane, natomiast makijaż powinien być dość wyrazisty, lecz równocześnie niezbyt przesadny i odpowiedni do sytuacji. Nie bez znaczenia jest także wysublimowany sposób poruszania się oraz mimika twarzy. To, który styl jest bardziej odpowiedni dla Was, wybierzcie sami…