Zbliża się kolejny wyczekiwany weekend, więc wraz z przyjaciółmi wybieramy się do baru, aby spędzić miło wieczór, napić się kilka drinków, porozmawiać nieskrępowanie o życiu. Jak często jednak zdarza się, że obsługa ma problem z podaniem dużej liczby napojów? Zamiast dobrze się bawić, wspominamy niewprawnego barmana, który oblał nas drogim drinkiem. Na szczęście ten problem może przejść już do przeszłości, ponieważ pojawiła się specjalna tacka / podstawka / podkładka, przeznaczona do serwowania shotów.

Shotovka - tacka do serwowania shotów

"Shoty" to nazwa pochodząca od drinków serwowanych w szklankach z grubym dnem, którymi po wypiciu dość mocno uderzano o blat baru, co przypominało wystrzał z rewolweru. Korzeniami sięgają więc one Dzikiego Zachodu, kowbojów z ostrogami przy butach i piaszczystych niekończących się dróg wśród prerii, gdzie bar z "szybką whiskey" był jedynym ratunkiem dla spragnionych.

Shotovka - podstawka do serwowania shotów

W ofercie jest kilka rodzajów Shotovek. Zestaw Royal, Party, a w przygotowaniu Play i Slim, a każda mieści od sześciu do dziesięciu kieliszków.

Shotovka - tacka do serwowania shotów

Dzięki podstawce, praca barmana jest wydajniejsza bo szybsza, a zwłaszcza podczas masowych zjazdów, jak np. zbliżająca się impreza Euro 2012, czy okresy turystyczne. W takich przypadkach liczy się precyzja, czas obsługi i jej estetyka (nikt przecież nie lubi porozlewanych cieczy na swoim stoliku)  oraz zadowolenie klientów, a to po części zapewnia właśnie Shotovka, dzięki której można polać kilka drinków jednocześnie bez specjalnych zabrudzeń.

Shotovka - podstawka do serwowania shotów

Dostępne wersje kolorystyczne to zieleń, niebieski i pomarańcz.

Dziś shoty to kolorowe napoje, które nie mają nic wspólnego z dawną dzikością. No cóż… jaki Zachód, tacy kowboje…

 

Źródło zdjęć: www.joannakozek.com, www.luxlux.pl

Autor: Dorota Bednarek