Kobiety dominują w XXI wieku. Mężczyźni przechodzą do defensywy, podczas gdy Panie w iście boski sposób pełnią zarówno damskie, jak również męskie role społeczne.

Zapędzają panów w ciężką depresję, oddając się karierze zawodowej, którą znakomicie łączą z wychowaniem dzieci i licznymi pasjami.

Maskulinizacja, a raczej wyzwolenie potencjału, który przez stulecia był tłumiony w kobietach, to symbol współczesności.

Tym samym zmienia się wizerunek współczesnej Wenus. Nie jest to już eteryczna i anorektyczna księżniczka rodem ze średniowiecznych legend, ale obdarzona mocnym ciałem, umięśniona i niezwykle inteligentna domina, która bierze od życia to, na co ma ochotę.

W rolę współczesnego symbolu idealnie wpisuje się Rosie Huntington-Whiteley.

Modelka jest gwiazdą znakomitej, świeżej, genderowo uzasadnionej sesji zdjęciowej, którą mamy przyjemność podziwiać w letniej edycji V Magazine.

Modelka prezentuje nam niezwykle seksowne sety, w tym bikini zderzone z typowo męskimi garniturami czy marynarkami (przynajmniej do czasów YSL, który udostępnił je kobietom).

Klasyczne, jakościowe, znakomicie uszyte ubrania wyglądają niezwykle atrakcyjnie na dość potężnym ciele modelki, która reprezentuje współczesny wzorzec piękna.

Rosie lansuje m.in. kreacje od Saint Laurent, Louis Vuitton i Tomas Maier. Autorem jednej z najlepszych sesji 2014 roku jest Collier Schorr.

Rosie Huntington-Whiteley to współczesny wzorzec kobiecości. Zdjęcia, które umieściliśmy poniżej oddają w najbardziej trafny sposób współczesne role płciowe i klimat kulturowy, w którym żyjemy. Seksmisja stała się faktem. Mężczyźni zostali wykastrowani kulturowo i ekonomicznie.