19 czerwca artystka wystąpi  na wrocławskiej Wyspie Słodowej. Będzie to pierwszy koncert artystki w Polsce po wydaniu ostatniego albumu "How About I Be Me (And You Be You)?".

Sinead O'connor

Muzyczna kariera wokalistki rozkwitła dzięki pierwszemu hitowi "Mandika" w 1987 roku, a multiplatynowy sukces płyty "I Do Not Want What I Haven't Got" z niezapomnianą wersją utworu Prince'a "Nothing Compares 2 U" umocnił jej pozycję we współczesnej muzyce popularnej.

Następne lata to liczne kooperacje oraz wydawanie kolejnych albumów, w których eksperymentowała z tak odległymi muzycznymi gatunkami jak irlandzki folk ("Sean-Nós Nua" z 2002) czy roots reggae ("Throw Down Your Arms" z 2005). Na koncie ma współpracę z takimi artystami jak Peter Gabriel, Massive Attack, The Chieftans, Asian Dub Foundation, Burning Spear czy Sly & Robbie. O'Connor jest jedną z ikon irlandzkiej muzyki. Do tej pory wokalistka wydała 13 płyt.

Sinead O'connor nothing

Koncert artystki odbędzie się podczas WrocLove Fest 2012 - trzydniowej imprezy muzycznej organizowanej z okazji Święta Wrocławia.


Autor: Joanna Zawadzka