Sequel jednej z pierwszych next-genowych gier zręcznościowych, traktujących o jeżdżeniu na deskorolce. Podobnie jak za pierwowzór, za Skate 2 odpowiedzialne jest studio Black Box Games mające na koncie także tak głośne tytuły jak Need for Speed Carbon oraz Need for Speed ProStreet.

Tytuł nie wprowadza żadnych nowych innowacji, zatem dla weteranów skate. opanowanie podstaw oraz dalszy rozwój będzie niezwykle łatwy i przyjemny. Jednakże także ci, którzy nie mieli wcześniej styczności ze wspomnianym tytułem, nie muszą się niczego obawiać. Sterowanie jest na tyle intuicyjne, że nikt nie powinien mieć z nim problemów.

Skate 2 pozwala nam wcielić się w tego samego kolesia, co w pierwowzorze. Będąc jednym z najbardziej poważanych zawodników w deskorolkowym świecie przybywamy do miasta San Vanelona, aby pokazać kto tu rządzi! Mało tego, cały teren nie jest sztucznie ograniczony. Na wzór serii Tony Hawk's Pro Skater możemy na piechotę przemierzać miasto (opcja ta po raz pierwszy pojawiła się w TH: Underground), a przede wszystkim dostawać się na miejsca, nieosiągalne dla czterech malutkich kółek.

Poza wyżej opisaną innowacją nie mogło także zabraknąć wielu nowych tricków, a także nowych zestawów ciuchów, desek oraz oczywiście skateparków, gdzie można szaleć do woli. To wszystko w nowoczesnej oprawie audiowizualnej, na wzór next-genowych konsol!

Więcej na gamelobby.pl