Składane rowery są naprawdę niezbędne jeżeli chcemy przejechać długą trasę, gdzie musimy skorzystać z pomocy autobusu czy tramwaju. Niestety póki co projektanci tworzą same koncepty, a nasze rodzime „składaki” mają z samym procesem składania nie wiele wspólnego.
Student z Royal Academy of Art. znudził się czekaniem, aż w sklepach pojawią się takie rowery, jeżeli w ogóle się pojawią, i postanowił sam stworzyć działający model.
24 letni Dominic Hargreaves zaprojektował rower, który w łatwy sposób można transportować, a jego wielkość po złożeniu wynosi tyle co 26 calowe koło. Dzięki rączce możemy poprowadzić go za sobą jak walizkę na kółkach.
Złożenie roweru zajmuje około 20 sekund i jest bardzo proste.
Rower “Contortionist” jest nie tylko funkcjonalny, ale również ma oryginalny wygląd. Bardzo się cieszę, że Dominic rozmawia już z kilkoma producentami, ponieważ jego rower przydałby się wielu osobom.
Contortionist został już nominowany do prestiżowej nagrody Jamesa Dysona w kategorii innowacje. Dominic ma szansę otrzymać aż 10 000 funtów.

Co ciekawe na filmiku poniżej promujący rower, nie ma na nim łańcucha. Niestety Dominic nie wymyślił do niego żadnej alternatywy. Na wideo nie jest pokazany proces pedałowania. A kadry pokazujące scenę jazdy na rowerze są krótkie i mało wyraziste.

Miejmy nadzieję, że Dominicowi uda się wstawić łańcuch.
Co myślicie o takim rowerze?!