To wydaje się wręcz nieprawdopodobne, aby w sklepie z herbatą znajdował się eliksir młodości. Jednak w każdym dobrym sklepie z herbatą znajdziemy szeroki wybór herbat białych. To właśnie herbata biała nazywana jest „eliksirem młodości”.

Biała herbata powstaje z tego samego krzewu co pozostałe herbaty, jednak kluczowy dla jej właściwości jest bardzo rygorystyczny sposób produkcji. Przede wszystkim herbata biała jest produkowana głównie z nierozwiniętych pączków herbacianych, tak zwanych tipsów, co czyni ją bardzo ekskluzywną herbatą. Zbiera się tylko najmłodsze pączki, podczas pierwszego wiosennego zbioru. Krzewy wykorzystywane do produkcji białej herbaty są zacienione, przez co roślina wytwarza mniej chlorofilu i właśnie stąd bierze się jej kolor, nazwa i ma to olbrzymi wpływ na właściwości.

Badania naukowe wykazują, że biała herbata bardzo silne działanie antymutagenne i opóźnia procesy starzenia, dzięki wysokiemu stężeniu polifenoli, znacznie większemu niż w przypadku zielonej herbaty. Biała herbata ma o wiele delikatniejszy smak niż herbata zielona.

Przemysł kosmetyczny również dostrzegł cudowne właściwości białej herbaty i często jej ekstrakt można spotkać właśnie w kremach opóźniających efekty starzenia się skóry. Biała herbata jest inhibitorem elastazy, enzymu niszczącego elastynę w skórze, czyli mówiąc wprost, dzięki białej herbacie skóra jest gładsza, a zmarszczki spłycone. Natomiast kofeina, również wchodząca w skład herbaty pobudza mikrokrążenie.

Zapraszamy do sklepu z herbatą www.time4tea.pl, eliksir młodości czeka.