Jesień jest zawsze najgorętszym czasem na wybiegach modowych. To właśnie wtedy zostają ukazane światu zupełnie nowe kolekcje oraz trendy na nadchodzący rok. I tak rok 2010 zapowiada się niezwykle barwnie. Przede wszystkim dzięki kolekcji pana McQueen, który do swoich ubrań wprowadza odważne połączenia niczym nie z tej galaktyki. Jednak każdy projektant w swojej kolekcji ma charakterystyczne motywy. U jednych to będą buty a u innych skóra.

Najnowsza kolekcja Balenciaga na wiosnę/ lato 2010 to przede wszystkim skórzane inspiracje, które pozostają modne już od kilku sezonów. Trzeba przyznać, że kolekcja jest naprawdę ciekawa. Połaćzenie stylu ulicy z elegancją daje bardzo ciekawy efekt. Na szczególną uwagę zasługują skórzane spodnie, zwężane do dołu, ze ściągaczami przy pasie. Wyglądają naprawdę interesująco. Do tego biała bluzeczka w delikatne paski dodaje im jeszcze kobiecego charakteru. Buty od Balenciangi prezentują się również ciekawie. Są na delikatnym podwyższeniu, ale w porównaniu z tymi od McQueen są super wygodne. Chociaż może nam wydawać się to nieprawdopodobne również w sezonie letnim będzie dominować skóra.

Tylko tym razem w dużo delikatniejszej odsłonie. Bardzo ciekawie prezentuje się krótka sukienka w dominującej kolorystyce różu, szarości i czerni z elementem skórzanym przechodzącym przez całość. Z jednej strony skóra ma odcień czarny a z drugiej różowy. Wygląda to bardzo ciekawie i kobieco! Jest to jedna z ciekawszych kolekcji na nadchodzący rok. Tym bardziej, że łączy w sobie nowatorskie rozwiązania z elegancją i elementami tradycyjnym w modzie. A Wam jak podoba się najnowsza kolekcja? Przypadła Wam do gustu czy według Was jest beznadziejna?