Kiedy przychodzą zimne dni przychodzi czas refleksji nad nowym sezonem w modzie. Styliści szukają dla nas trendów, którymi przez następne kilka miesięcy będziemy się kierować w modzie. Okazało się że tej jesieni i zimy na wybiegach królowała "skóra". Skórzane sukienki wróciły do łask, jednak jeszcze nigdy nie były tak seksowne jak teraz. To one dominują w jesiennych kolekcjach. Mogliśmy je zobaczyć u takich projektantów jak YSL, Prada, Michaela Kors, Givenchy oraz AlexndraWang. Długość ich jest dowolna, zarówno nosimy je do jako mini, do kolana oraz rzadziej do kostek. Najważniejsze aby skóra była delikatna, miękka, czarna i dopasowana do ciała.

Gdy Angelina Jolie pojawiła się w skórzanej, obcisłej sukience na premierze filmu Bękarty Wojny z Bradem Pittem był to sygnał, że styl na niewiastę powoli zanika w modzie. Aktorka zostawiła w swej garderobie satynowe i jedwabne sukienki, a zamieniała je na skórę.W jej ślady poszła Rihanna, która na zakupy wybrała się w mini, marki Rag & Bone, a do tego wybrała szpilki z piórami od Balmaina. Nicky Hilton na pokaz H&M postanowiła cała się ubrać w drugą skórę. Miała zarówno kurtkę, sukienkę, buty jak i torebkę z czarnej skóry.

W Polsce na razie za trendem poszła Maria Peszek. Piosenkarka na rozdaniu Fryderyków pokazała się w czarnej, obcisłej sukience bez ramion. W tym sezonie jesień 2009 / zima 2010 skórzane sukienki zakładamy zarówno do klubu, jak i na szykowne przyjęcie. W takiej kreacji zawsze będziemy wyglądały seksownie, kobieco i zmysłowo. Wszystkie gwiazdy nie zależnie od gabarytów wyglądały zachwycająco.

Czy ty się również skusisz na sukienkę skórzaną?!