Dobra wiadomość dla fanów MINI, właśnie ukazały się pierwsze zdjęcia elektrycznego skutera marki. Scooter E Concept ma być odpowiedzią na ekologiczną drogę motoryzacji. Samochody hybrydowe ze względu na swoją cenę nie znalazły zbyt entuzjastycznego przyjęcia, więc marki samochodowe próbują swych sił w „zielonych” skuterach.
Nowy skuter MINI posiada napęd elektryczny, który czerpie energię z litowo-jonowych baterii, które ładują się za pomocą zwykłego gniazdka elektrycznego.  Na takiej baterii możemy przejechać nawet 4 -5 godzin. Skuter waży tylko 85kg i kosztuje od 20 do 25 tyś złoty.
Anglicy pomyśleli nie tylko o zdizajnowanej młodzieży, ale również o biznesmenach. W kasku, który można będzie dokupić do skutera, jest wbudowany mikrofon i słuchawki. Dzięki temu w podróży możemy bez problemu korzystać z telefonu.  Powstały dwie wersje, jedno- i dwuosobowa. Jednak tak jak w przypadku samochodu, tak u Scooter E Concept  najważniejszy jest design. Modne kolory, oryginalne kształty, najlepsze materiały  - wszystko to co Nam się kojarzy z modnymi MINI.  Kolory, przełączniki, prędkościomierz, lusterka, lampy - to wszystko jednoznacznie kojarzy się z samochodami Mini. Twarzą promującą nowy skuter, który już wkrótce ma trafić do masowej produkcji jest modelka Agyness Deyn.
Jak Wam się podoba skuter od MINI?