Gry komputerowe stają się bardzo ważnym medium, które obecnie odgrywa coraz większą rolę w naszym życiu. Obecnie są one znacznie bardziej popularne od filmów, które wszyscy tak uwielbiamy. Dlatego coraz więcej znanych aktorów decyduje się wziąć udział w tworzeniu i byciu aktorem na potrzeby gier komputerowych. Nie tylko otrzymują z tego zawodu świetną kasę, ale również stają się popularni na zupełnie innym polu.

Do najbardziej znanych postaci należy Michael Madsen, to właśnie on miał zaszczy zagrać w Grand Theft Auto III, czy też w Driver 3. Z normalnego kina znamy go z filmów Reservoir Dogs oraz Kill Bill. Gra zawsze nie tuzinkowe postacie bardzo często żyjące na granicy z prawem podobnie jest w przypadku gier.

Każdy z nas kojarzy Star Treka, w końcu jeszcze parę lat temu był to bardzo popularny serial. Patrick Stewart był odtwórcą roli Jean-Luc Picarda, jednakże najwidoczniej doszedł do wniosku, że chce spróbować czegoś nowego i rozpoczął swoją przygodę z grami komputerowymi. W Oblivione możemy rozpoznać jego postać w Urielrze Septimie VII oraz w w grach o X-menie.

Steve Carell co prawda nie był inspiracją dla stworzenie 40-letniego wirtualnego prawiczka, ale komentował wirtualną sportową rozrywkę w Simon & Schuster's Outlaw Golf i Outlaw Volleyball.

Jet Li nie tylko pokazywał nam swoje umiejętności ze sztuki walki w kinie, ale również mogliśmy pokierować nim grając na Playstation 2 w Rise To Honor.

Jak widać wirtualna rozrywka staje się poważnym zagrożeniem dla kina oraz sztuki filmowej. Obecnie coraz więcej osób sięga po gry komputerowe co sprawia, że postrzegamy naszą rzeczywistość w zupełnie inny sposób.