Projektant Chris Campbell zaproponował kobietom nowy rodzaj słodkich szpilek, balerinek i nie tylko, dzięki którym będą miały możliwość wyrazić swoje uwielbienie do każdego rodzaju obuwia. Niezwykłą kolekcję butów nazwał „Shoebakery” (wolne tłumaczenie: Piekarnia butów), a jej linia i design odwołują się wprost do wyrobów cukierniczych.

Sztuka kulinarna, a w tym cukiernicza odnoszą w ostatnich latach ogromne sukcesy. Mistrzowie cukierniczy oprócz zwracania uwagi na smak produktów, dużą uwagę przywiązują do estetyki swoich dzieł. Nic dziwnego, że designerskie ciasta, torty i desery stały się punktem odniesienia w projektowaniu obuwia damskiego.

Buty z kolekcji „Shoebakery” zostały wykonane ręcznie, co stanowi odniesienie do samodzielnych słodkich wypieków. W kolekcji znajdziemy zarówno szpilki, balerinki, jak i domowe kapcie. Niektóre z butów wyglądają tak, jakby oblano je lodami, czekoladą, a inne zdjęto wprost ze ślubnego tortu.

Słodkie buciki to nie klasyczne czarne szpilki, które będą pasowały praktycznie do każdej kobiecej stylizacji. Mogą jednak stać się symbolem szaleństwa i ekstrawagancji w szafie niejednej trendsetterki.