Uwielbiasz słodycze? Nie możesz się oprzeć czekoladzie? Teraz możesz otaczać się nią na co dzień. Designerzy najwyraźniej również mają słabość do kakaowego przysmaku, gdyż na rynku roi się od produktów inspirowanych czekoladą. Oto kilka smakowitych i zupełnie bezkalorycznych hitów.

Słodkie porachunki

chocolator

Od zwykłego kalkulatora różni się tym, że wygląda i... pachnie jak czekolada. Wynalazek na pewno bardzo uprzyjemnia liczenie. Trzeba tylko uważać, żeby nie pomylić go z prawdziwą tabliczką, bo plastik z pewnością smaczny nie jest. No i ochota na czekoladową przekąskę po pracy murowana. Na amazon.com można dostać ten hit już za niecałe 3 dolary.

Mieszane uczucia

chocomixer

Wygląda jak roztopiony czekoladowy batonik. Ale to świetnej jakości mikser zaprojektowany przez niemieckiego projektanta o nazwisku Meike Harde. Jego celem było stworzyć alternatywę dla pospolitego miksera i zwykłym zimnym charakterze. I udało się. Opływowe kształty sprawiają, że nowy produkt jest wygodny w użyciu, a inspiracja czekoladą stymuluje zmysły, wywołując przyjemne skojarzenia z jedzeniem czegoś pysznego. Nie trzeba już nawet reklamy. Wystarczy na niego spojrzeć, aby mieć ochotę coś za jego pomocą przyrządzić I o to właśnie chodzi.

Słodkich snów

chocosofa

chocopufa

Takie na pewno będą na czekoladowej sofie autorstwa włoskiego projektanta Giegi Gugliermetta. Włoch głęboko wierzy, że ludzkie zmysły wzajemnie na siebie oddziałują. Trudno się nie zgodzić, że coś w tym jest. Na sam widok czekoladowej sofy czy puf w kształcie apetycznych ciastek w polewie z kolorową posypką, aż ślinka cieknie. Wyobraźnia zaczyna pracować i można by przysiąc, że czuć ich słodki smak czy zapach. Do tego dodajmy jeszcze siedzisko w kształcie smakowitej tabliczki zaprojektowanej przez Adele Rotellę. Trudno winić Jasia i Małgosię za łakomstwo, jeśli tak wyglądało wnętrze piernikowej chatki Baby Jagi...

Dom dla łakomczucha

chocopalette

_Hot_Chocolate_II

Czekoladowe gadżety to za mało? Meble rodem z bajki nie wystarczą? Możesz urządzić cały dom wykorzystując barwy wszelkich rodzajów czekolad. Na stronie colourlovers.com, na której miłośnicy designu dzielą się swoimi pomysłami, można obejrzeć całą gamę palet inspirowanych tym słodkim przysmakiem. Nazwy mówią same za siebie: dark chocolate, choco berry smoothie, Raspberry Truffle – to tylko niektóre z nich. Co ciekawe, palety wychodzą poza standardowe skojarzenia – brązy i beże. Dom smakosza nie musi więc wcale wyglądać monotonnie. Warto zajrzeć: http://www.colourlovers.com/blog/2009/10/22/chocolate-inspired-color-palettes

Czas na coś słodkiego

chocolate-watch

Dom urządzony, czas się ubrać i wyjść. Zaraz, zaraz, która to godzina? Czekoladowy zegarek ODM nie tylko dokładnie odpowie na to pytanie, ale i pobudzi kubki smakowe. Coś dla miłośników czekolady, którzy chcą być... na czasie.

Dla głodnych modowych nowinek

chocofashion

chocodress

Niektórym nie wystarczy design inspirowany czekoladą, słodkie zaleństwo idzie o krok dalej. Co roku na świecie odbywają się pokazy mody,a na których modelki noszą stroje zdobione lub zrobione w całości z czekolady. Interesujące? Na pewno. Praktyczne? Nie bardzo, biorąc pod uwagę nietrwałość materiału. Raczej nie na upalne lato.

Scioco

Fanów czekolady zachęcamy do własnych poszukiwań, jednak zalecamy umiar. Kilka czekoladowych gadżetów to zabawny akcent, ale domek z piernika można włożyć między bajki – tam, gdzie jego miejsce. Nadmiar nie jest nigdy ani zdrowy, ani rozsądny. W sferze stylu wszakże, tak jak w kuchni, liczy się przede wszystkim... dobry smak.

 

Autor: Zuzanna Sołtys