Firma Smart, pierwotnie założona przez koncern Swatch, obecnie część koncernu Daimler, zdecydowała się na kolejny eksperyment z dziedziny motoryzacji. Po wypuszczeniu na rynek samochodów, tym razem mamy do czynienia z  jednośladem.

Smart Scooter - koncept

Skuter o którym mowa zaprezentowano już dwa lata temu na targach w Paryżu. Przez ten czas inżynierowie marki Smart pracowali na to, by stworzyć wersję gotową do debiutu rynkowego, co  nastąpi w 2014 roku.

Smart Scooter - koncept

Czym skuter się wyróżnia ? Przede wszystkim jest elektryczny. Zasilanie odbywa się przez litowo – jonowe akumulatory, które wystarczą do przejechania 100 km. Ponowne ładowanie baterii trwa pięć godzin. To kolejny powód, by zainteresowali się nim miłośnicy ekologii.

Smart Scooter - koncept

Jeżeli pomysły, które pojawiły się w 2010 roku zostały wdrożone, to skuter oprócz napędu elektrycznego posiadać będzie ABS, poduszkę powietrzną i system wykrywania pojazdów. Prototypowa wersja posiadała 5-konny silnik i  rozpędzała się do 45 km/h.

Smart Scooter - koncept

Ciekawym rozwiązaniem zdaje się być użycie smartphona zamiast tradycyjnych zegarów. Umieszczając go w specjalnym gnieździe, można odczytać prędkość, stan baterii, a także wykorzystać jako GPS.

Smart Scooter - koncept

Jak na razie nie ma szczegółowej specyfikacji technicznej, jednak wygląd skutera jest zachęcający, ponieważ np. w przeciwieństwie do produktów Hondy, nie wyróżnia się z tłumu, jest elegancki i estetyczny.

Smart Scooter - koncept

Miejmy nadzieje, że osoby, które już są przekonane do takiej formy podróżowania i do takich rozwiązań, chętnie podzielą się swoimi wrażeniami z tymi, którym energia elektryczna kojarzy się przeważnie z wysokimi rachunkami.



Źródło zdjęć: www.gadgets.myddnetwork.com

Autor: Dorota Bednarek