Cała śmietanka towarzyska zebrała się wczoraj w Londynie, aby oddać ostatni hołd zmarłemu tragicznie projektantowi Alexandrowi McQueenowi.

Kate Moss, Sarah Jessica Parker, Stella McCartney, Naomi Campbell oraz naczelna amerykańskiej edycji Vogue, Anna Wintour  wzięły sobie wolne od Londyńskiego Tygodnia Mody, aby móc wziąć udział we mszy w Katedrze Św.Pawła.

Główna bohaterka serialu Seks w Wielkim Mieście nie mogła ukryć wzruszenia i łez, kiedy pożegnała się z projektantem po raz ostatni. Jednak ważniejsze od uczuć było „pokazanie się”. Dlatego gwiazdy wybrały bardzo ekstrawaganckie kreacje, wśród nich było widać wiele projektów Alexandra McQuenna, jak chociażby buty z ostatniej jego kolekcji, które miała na sobie Noami Campbell. Do tego miała kurtkę oraz spódniczkę z czarnych piór. Kate Moss prezentowała się w czarnej,  skórzanej spódniczce oraz butach Christian Louboutin. Sarah Jessica Parker miała najbardziej popisową kreację. Białą tiulową sukienkę zakrywał czarny, dopasowany płaszcz. Do tego białe rękawiczki i duży kwiat we włosach. Wyglądała jak serialowa Carrie Bradshaw.

Oprócz gwiazd przybyło mnóstwo osób, które znały Alexnadra McQuenna. Przypomnijmy, że artysta popełnił samobójstwo u siebie w apartamencie w Londynie. Znaleźli go powieszonego w szafie. Wcześniej projektant wziął koktajl samobójczy z kokainy i tabletek.