Smoczek MAM Perfect to innowacyjne rozwiązanie wśród gamy produktów tworzonych z myślą o uspokajaniu dzieci. Wielu rodziców zadaje lekarzom pytania czy używanie smoczka by zaspokoić dziecięcą potrzebę ssania, jest dobrym rozwiązaniem. Podczas ssania, zachodzą u dziecka procesy rozwojowe determinujące prawidłowy rozwój uzębienia. Dla tego bardzo ważne jest, aby dziecko nie ssało kciuka, zabawki czy innej rzeczy, lecz odpowiednio przystosowany do wieku smoczek. Niestety większość smoczków nie jest zatwierdzonych przez stomatologów, przez co narażają dziecko na poważne wady zgryzu.

Eksperci stomatologii zgodnie stwierdzili, że smoczek MAM Perfect dzięki swojej unikatowej budowie znacząco zmniejsza nacisk na szczęki dziecka
a w konsekwencji minimalizuje nieprawidłowy rozwój szczęki i zgryzu u dziecka. Taki efekt udało się uzyskać poprzez zastosowanie trzy razy bardziej miękkiej oraz 60% cieńszej (tylko 2.28mm!) szyjki smoczka.

Smoczek MAM Perfect został wykonany z opatentowanego przez MAM jedwabistego silikonu. Jest on niezwykle miękki i delikatny w dotyku. Dlatego jest instynktownie wybierany i lubiany przez dzieci.

Produkt jest wolny od bisfenolu A (BPA) - związku chemicznego, który może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie maluchów.

Smoczek MAM Perfect 0-6 miesięcy w cenie ok. 24,99 zł

Smoczek MAM Perfect 6+ miesięcy w cenie ok. 24,99 zł

Więcej informacji o produkcie: www.mambaby.pl ; www.stopbpa.pl