Już w przyszłą niedzielę, 6 grudnia, jak co roku, część z nas będzie obchodzić Mikołajki. A zatem jest jeszcze trochę czasu na to, aby w imieniu Mikołaja zakupić coś ciekawego dla naszych pociech. Niezwykle szeroką ofertę zabawek na te oraz inne okazje posiada chyba największa sieć sklepów w Polsce – Smyk.

Historia tej sieci sięga jeszcze 1952 roku i Centralnego Domu Towarowego u zbiegu ulicy Kruczej oraz Alei Jerozolimskich w Warszawie. Na oficjalnej stronie internetowej sklepu czytamy, że: „To właśnie w późniejszym Smyku ubierały się pokolenia młodych Polaków, których rodzice przyjeżdżali specjalnie do Warszawy na zakupy. Historia Smyka stała się podstawą pozytywnych wspomnień, które do dziś owocują rzeszami klientów, wracających do Smyka po kompletne zakupy dla swoich dzieci”. Sama sieć sklepów SMYK rozpoczęła swoją działalność w 2000 roku.

W tym roku na gwiazdkę Smyk proponuje nam różnorodną i niezwykle barwną ofertę prezentów pod nazwą „Magiczne Królestwo Prezentów”. Znajdziemy w nim między innymi mnóstwo zabawek dla maluchów: pluszową pozytywkę lwa lub żyrafę (49,99 zł.), karuzele na łóżeczko lub matę gimnastyczną z przyjacielami z dżungli (79,99 zł.), interaktywny sześcian (149,99 zł.), mój pierwszy telefon (74,99 zł.) oraz muzyczny chodzik (129,99 zł.). Z kolei dla nieco starszych dziewczynek Smyk proponuje różowy wózek dla lalek (149,99 zł.) oraz interaktywna lalkę Julkę (169,99 zł.), dla chłopców natomiast skuter (149,99 zł.) albo kosiarkę Dyzio (149,99 zł.).

Jak na prawdziwy sklep z zabawkami przystało w Smyku nie mogło zabraknąć zestawów kolejowych z serii Thomas and Friends, plastelinowych Play-Doh czy klocków Lego i Duplo. Z kolei dla tych dziewczynek, które lubią zabawę w słodkie, różowe domki, znajdziemy Littelest Pet Shop świetlicę, klub zwierząt, a nawet centrum adopcyjne. Ponadto w ofercie sklepu znajdziemy także serię ukochanego Hello Kitty, jak chociażby kuchnię, cukiernię oraz stadninę.

Dla nastoletnich fanek Hannah Montana stworzono całą serię wręcz kuriozalnych gadżetów, w tym między innymi matę do nauki tańca, sekretny pamiętnik, zestaw do zaplatania warkoczyków, a nawet grę Być jak Hannah Montana. W ofercie rzecz jasna znajdziemy też lalkę Barbie, a także jej swego rodzaju rywalki, jak Winx czy Moxie Girlz. Dla chłopców natomiast grę oraz klocki Lego Star Wars, a także Auta warsztat (229,99 zł.) czy G-Force zestaw laboratorium (169, 99 zł.). Bez względu jednak na rodzaj zabawki, a także jego cenę, należy pamiętać o tym, iż zarówno w Mikołajki, jak i podczas Świąt Bożego Narodzenia żadna, nawet najbardziej wymyślna zabawka nie zastąpi dzieciom zabawy i czasu spędzonego z rodzicami!