Targi w Los Angeles pokazały nam wiele ciekawych samochodów. Oprócz całkowitych nowości znajdziemy w nich także modele kontynuujące tradycje danych marek. Tak jest np. z Sonatą, sedanem koreańskiego Hyundaia. Zaprezentowano bowiem kolejną wersję przeznaczoną dla Ameryki Północnej. 
Patrząc na sylwetkę nowej Sonaty można ulec wrażeniu, że to już gdzieś widzieliśmy i że praktycznie wszystkie nowe samochody są do siebie bardzo podobne. W bryle zewnętrznej jest dużo obłości, a rysy sylwetki bardzo płynnie przechodzą z jednej części w drugą.

Pod maską Sonaty ma pracować ma pracować nowa czterocylindrowa jednostka napędowa GDI o pojemności 2.4 litra i mocy 198 KM. Może być wyposażona zarówno w skrzynię manualną, jak i automatyczną (o 6 przełożeniach). Producent zainwestował w układy bezpieczeństwa. Co prawda testów jeszcze nie przeprowadzono, ale przewiduje się uzyskanie najwyższego wyniku (czyli 5 gwiazdek) w testach zderzeniowych.

Dodatkowym, ale dość ważnym dla niektórych elementem wyposażenia będzie dobry system car audio, którego wzmacniacz główny będzie mieć moc 400 watów. 
Podoba Wam się nowa wersja?