Rynek odtwarzaczy mp3 w ciągu ostatnich kilku lat został zdominowany przez produkty Apple. Jeśli chcemy być top trendy to koniecznie musimy posiadać iPoda bądź iPhone. Tymczasem chociaż iPody prezentują się niezwykle ciekawie, to jednak na rynku jest bardzo wiele innych mp3 playerów, które są dostępne w różnym przedziale cenowym i zasługują na uwagę. Szczególnie ciekawie prezentuje się odtwarzacz Sony Walkman NWZ A-845. To co go charakteryzuje to przede wszystkim grubość- jest to jeden z najcieńszych odtwarzaczy mp3 na rynku. Tym razem Sony postawił na połączenie klasycznego designu z nieco nowatorskim stylem przycisków. Dzięki temu design przyciąga naszą uwagę. Całość została wykonana bardzo ergonomicznie tzn. duży ekran nie zakłoca opływowej linii odtwarzacza mp3. Poza tym warto zwrócić szczególną uwagę na na słuchawki, które idealnie komponują się z odtwarzaczem. 
To co charakteryzuje mp3 player od Sony to przede wszystkim bardzo długi czas pracy. Na jednym ładowaniu baterii zapewnia nam około 30 godziny słuchania muzyki non stop. Poza tym posiada bardzo ciekawą funkcję umożliwiającą nam wytłumienie hałasu pochodzącego z zewnątrz. Co ciekawe nie jest to ''ściema'' tylko wytłumienie hałasu pochodzącego z zewnątrz naprawdę działa. Poza tym warto zwrócić uwagę na fakt, że dzięki panoramicznemu ekranowi bez najmniejszych problemów możemy na nim oglądać filmy czy też inne pliki multimedialne. Co ciekawe odtwarzacz możemy podłączyć do telewizora i oglądać bezpośrednio na nim filmy umieszczone na odtwarzaczu. Poza tym sam odtwarzacz został wyposażonych w wiele różnych funkcji pozwalających nam na ustawienie odpowiedniej czystości dźwięku . 

Samo menu odtwarzacz jest niezwykle intuicyjne. Ikonki są odpowiednio podpisane tak, że bez najmniejszych problemów wiemy gdzie powinniśmy się ''poruszać''. Warto zwrócić szczególną uwagę na same słuchawki. Chociaż są douszne to są na tyle profesjonalnie wykonane, że nie wypadają z uszu i umożliwiają nam uprawianie wszelkiego rodzaju sportów bez najmniejszych problemów.

Reasumując 
Odtwarzacz Sony Walkman NWZ- A845 jest idealną mp3-ką dla każdej osoby, która jest aktywna i uwielbia słuchać muzyki podczas uprawiania różnego rodzaju sportów. Spodoba się też osobie, która ciągle podróżuje i chce się wyciszyć w swoim świecie muzyki. Chociaż jest to zaawansowany technologicznie odtwarzacz mp3, to jednak nie oznacza to, że jest bez wad. Przede wszystkim brakuje Wi-Fi. Wtedy już Sony bez najmniejszego kłopotu mógłby konkurować z iPodem. Dlatego za technologię Sony dostaje 4 na 5 punktów. Design oraz jakość wykonania 5/5 funkcjonalność również dostaje 5. W końcu odpowiednie wytłumienie podczas słuchania muzyki jest bardzo ważną kwestią....