Już nieraz pisaliśmy o zmieniających się trendach w nowych technologiach. Laptopy już nie są nudne, szare tylko dopasowują się do konkretnej grupy docelowej. Komputery są w motylki, kwiatki czy pikowane. Firmy prześciagają się w pomysłach, jedne są bardziej oryginalne, drugie eleganckie.
Nowa seria netbooków Sony Vaio P  i Sony Vaio C  proponuje Nam ciekawy design. Laptopy są zrobione  ze  skóry krokodyla. Niektóre firmy towrzyły edycje limitowane używając naturalnej skróry, jednak jeszcze nikt się wcześniej nie zdecydował na 100% naturalną skórę krokodyla. Laptopy są dostępne w czterech kolorach, różowym, czerownym, brązowym oraz czarnym.
Mimo, że wygląd obu laptopów jest bardzo podobny, to Sony Vaio C  ma wbudowany procesor Core 2 Duo i ma 14,1-calową matrycę o rozdzielczości 1280 x 800. Komputer obsługuje karta graficzna GeForce 9300M GS, 8GB pamięci RAM i dysk twardy do 500GB. Oczywiście również znajdziemy WiFi oraz Bluetooth. Natomiast Sony Vaio P  ma specjalny przycisk do zmiany rozdzielczości z 120dpi do 96dpi, GPS z kompasem, natychmiastowa przeglądarkę internetową, akcelerometr, Bluetooth 2.1 i Wi-Fi N, a także system operacyjny Windows 7. Komputer ma wbudowany procesor Intel Atom Z530 (1,6GHz) oraz kartę graficzą GMA500. Pamięci Ram ma znacznie mniej bowiem 2GB. Podobno bateria ma wytrzymywać nawet 10 godzin.
Oczywiście skóra krokodyla powoduje, że komputer należy do najwyżeszj półki cenowej. Jednak z drugiej strony, wiele osób skusi się na taki „lansiarski” gadżet.