Space Ark to zręcznościowa gra akcji przygotowana z myślą o usłudze Xbox Live Arcade przez zespół deweloperski Strawdog Studios. Założeniem producenta było przywrócenie świetności grom, jakie ukazywały się na rynku w latach 80-tych ubiegłego wieku. Tytuł ten łączy więc najlepsze cechy takich produkcji, jak Arkanoid, Rainbow Island, czy też Pinball.

Warstwa fabularna gry skupia się w okół wędrującej czarnej dziury przemierzającej galaktykę niszcząc przy tym spotkane na drodze planety. Te, którym udało się przetrwać są bardzo zniszczone i niezdolne do dalszej egzystencji. Arkonauci - zespół podróżujących po kosmosie zwierząt - zostały wysłany wraz ze swoją kosmiczną arką w misję, której celem jest przywrócenie życia umierającym planetom. Zadaniem gracza będzie podróż pośród zniszczonych planet i zbieranie śladów DNA mieszkańców, jakie posłuży nam później do stworzenia nowych form życia.

Twórcy przygotowali dla graczy 180 plansz, podzielonych na 5 światów, 24 postaci do wyboru, 5 mini gier, poziomy bonusowe i tony różnorakich tokenów do zebrania

Więcej na gamelobby.pl