Gorące lato nie jest tym co maluchy lubią najbardziej. Dlatego warto zastosować kilka sprawdzonych sposobów, aby zarówno Tobie jak i dziecku było przyjemniej. Jednak pamiętaj o tym, że maluszek powinien spędzać na dworze co najmniej dwie godziny dziennie! Dobrze zrobi to zarówno Tobie jak i jemu.
Dla prawidłowego rozwoju Twojego dziecka niezbędne jest dostarczanie mu odpowiedniej ilości promieni słonecznych, co za pewne potwierdzi Twój lekarz pediatra. Wynika to z wytwarzanej dzięki promieniom słonecznym witaminy D, która z kolei przekształcana jest na wapń potrzebny do rozwoju kości, pozwalając im rosnąć twardymi i zdrowymi.

Potrzebę słońca szczególnie odczuwamy podczas zimy, kiedy docierają do nas delikatne promienie, które ledwo przebijają się przez chmury. Jesteśmy wtedy bardziej apatyczni, a i humoru nam może brakować. Dlatego nawet drobne promienie słoneczne są drogocenne dla zdrowia i prawidłowego rozwoju niemowlaka. Ponadto w mieszkaniu powietrze jest nieświeże, szczególnie w upalne dni jest duszno, połączone to ze środkami czystości, których stosujemy, nawet najlepsza klimatyzacja nie będzie doskonała. 
Dziecko a rozwój. Zauważmy, że podczas gdy malec zachowuje się nerwowo w mieszkaniu, na spacerze na świeżym powietrzu potrafi zasnąć w kilka sekund. Jednak już troszkę starsze dziecko z pełnym zainteresowaniem będzie przypatrywało się temu co dzieje się dookoła niego. Dzięki spacerom dziecko poznaje otaczający go świat i szybciej się rozwija.
Dziecko a zdrowie. Jak już wiemy promienie słoneczne dostarczają dziecku witaminy D, ale przede wszystkim dzięki przebywaniu na powietrzu nasze dziecko się dotlenia. Dzięki temu, że niemowlęta na dworze zasypiają bez problemów, wyjście z domu pomoże ci uregulować pory dziennych drzemek twojego malca. A także dzięki spacerom malec nauczy się zmian temperatury.

Dziecko a apetyt i humor. Jak wiemy z własnego doświadczenia, dużo spędzonego czasu na świeżym powietrzu wyostrza nasz apetyt. Tak jest także w przypadku naszego maleństwa. Ruch to najlepszy sposób na niejadka. Spora dawka tlenu połączona z zabawą i nowymi doznaniami sprawi, że maluszek szybciej poczuje głód. Dodatkową radość sprawi zarówno Tobie jak i malcowi, jak za każdym razem wybierając się na spacer wyznaczysz nową drogę. Szczególnie zalecane jest zabieranie dziecka w miejsca zalesione, gdzie powietrze oczyszczone przez rośliny pełne jest tlenu. 
Dziecko a strój. Aby spacer był szczególnie udany, pamiętaj aby dobrze przygotować i ubrać maluszka. Przede wszystkim nie przegrzewaj go. Jeżeli sama zakładasz delikatne płócienne bluzki, ubierz go podobnie do siebie. Ponadto pamiętaj o zabraniu wszystkich niezbędnych gadżetów, które mogą się przydać podczas waszej wycieczki czy spaceru. Pamiętaj przede wszystkim o wodzie, chusteczkach nawilżających, ubranku na zmianę, czymś do przekąszenia, czy wreszcie o kosmetykach przeciw opalaniu.

Wózek i torba. Wózek spacerownik to podstawa szczególnie podczas letnich wycieczek. Pozwoli on na to, aby dziecku nie było zbyt gorąco. Natomiast wszystkie niezbędne rzeczy możesz spakować w podręczną ekologiczną torbę firmy pasito a pasito. Ta hiszpańska marka już od 1995 roku tworzy kolekcje doskonałych produktów, m.in. torby ze skóry ekologicznej, kosmetyczki, czy etui na butelkę, które wyróżniają się jakością, dbałością o szczegóły, przy jednoczesnym zachowaniu użyteczności. Podczas spaceru może przydać się np. etui na smoczek, które z łatwością, dzięki zatrzaskowi na pasku możesz przypiąć do torby lub do rączki wózka.

Pamiętaj także, że nieodłącznym kompanem wszystkich spacerów powinna być niemowlęca maskotka, np. w postaci misia. W wersji dla dziewczynek i dla chłopców znajdziesz w sklepie coocoo misia firmy pasito a pasito, który może okazać się najlepszym przyjacielem Twojego dziecka.
Zapraszam na stronę butiku www.coocoo.pl