Wybierając kosmetyki, szczególną uwagę powinniśmy więc zwracać na te, których wszystkie komponenty to naturalne produkty. Są one przyjaźniejsze dla naszej skóry, ponieważ w ich składzie znajduje się znacznie mniej surowców o właściwościach alergizujących, co przekłada się na lepszą tolerancję produktu przez nasz organizm. Kosmetyki te działają na rzecz przywrócenia skórze naturalnej równowagi, pozytywnie działają na jej regenerację, a także wspomagają jej naturalne funkcje. Jedną z roślin z powodzeniem stosowaną w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym jest Valeriana Celtica. Jej naturalnym środowiskiem są zbocza w Alpach, rośnie jednak wyłącznie w Parku Narodowym Nockberge. Na szlakach spacerowych wokół Bad Kleinkirchheim można poczuć jej uwodzicielski aromat. To właśnie intensywny zapach jest cechą charakterystyczną tej rośliny. Zapach ten, nie pochodzi jednak, jak to przeważnie bywa z kwiatów,lecz z korzeni. Valeriana Celtica zawiera w sobie szereg substancji, mających zbawienny wpływ dla naszego organizmu. Z rośliny tej pozyskuje się wartościowy, esencjonalny olejek o różnorodnej kompozycji składników, którego nie udało się jeszcze wyprodukować w sposób syntetyczny. Pisma medyczne pochodzące z czasów narodzin Chrystusa zawierają zapiski, z których wynika, że już wtedy ceniono właściwości tej rośliny, Speick podawany był jako lek i traktowany tak przez kolejne kilka wieków, aż do czasów teraźniejszych. Roślina ta z powodzeniem była i jest stosowana jako środek moczopędny i przeciwbólowy, świetnie radzi sobie z bólem brzucha, głowy, zębów, a także skutecznie obniża gorączkę. Valeriana Celtica zapobiega ponadto zawrotom głowy i omdleniom,wzmacnia również serce i mięśnie kończyn oraz przyśpiesza pracę mózgu. Speick to także specyfik idealny do przygotowania odżywczej regenerującej kąpieli dla stóp. Błyskawicznie likwiduje zmęczenie i obrzęki, a także wygładza zrogowaciałą skórę. Chrześcijanie wierzą, że olejkiem pozyskanym właśnie z Valeriany Celiticy Maria Magdalena namaściła ciało Jezusa, stąd też jej nazwa – z łac. Kwiat Marii Magdaleny. Ogromna ilość rośliny transportowana była każdego roku do Wenecji i Triestu. Przez wieki granice miejsc transportu nieustannie się poszerzały, Speick przewożony był na koniach przez góry do wielu wiosek i miasteczek, które czerpały z jego sprzedaży spore zyski. Do początków XX w. ten susz rośliny sprzedawany był do Syrii, Turcji, Maroko, Egiptu, oraz Sudanu. Na obszarze północnej Afryki kultywowano tradycję perfumowania się olejkiem Speick przez panny młode.

Ekstrakt z Valeriany Celitycy ceniony jest dziś na całym świecie. To jedna z najbardziej chronionych alpejskich gatunków roślin. Jednak lokalni farmerzy mają specjalne zezwolenia, na podstawie których w okresie jesieni mogą zebrać niewielką ilość tej rośliny. Z Rolnikami współpracuje niemiecka firma Speick, na bazie Valeriany Celticy produkuje ona ekskluzywne kosmetyki naturalne o wspaniałych właściwościach. W ofercie filmy znaleźć można w 100% naturalne, bogate w witaminy i odżywcze składniki kremy, m.in. toniki do twarzy, kremy, balsamy do ciała, a także odżywki do włosów i dezodoranty. Sztandarowym produktem firmy jest niezwykłe mydło o właściwościach pielęgnujących i nawilżających, idealne dla osób z wrażliwą i suchą skórą. Atutem jest także piękny, świeży zapach działający orzeźwiająco. Dzięki naturalnym, bezpiecznym składnikom mydło z powodzeniem można stosować dla skóry skłonnej do alergii oraz dla delikatnej skóry dziecka.

Tradycyjne kosmetyki bazują na syntetycznych surowcach są więc często źródłem alergii oraz podrażnień skóry, a te z niższej półki, bogate w szkodliwe związki chemiczne nawet powodem wielu groźnych chorób! W 100 % korzystny wpływ na naszą skórę i organizm mają naturalne produkty kosmetyczne. W trosce o swoje zdrowie warto więc skorzystać z oferty firm, dla których priorytetem jest wysoka jakość i bezpieczeństwo produktów, a nie jak w przypadku producentów kosmetyków syntetycznych, niskie koszta produkcji. Najbardziej opłaca się życie w zgodzie z naturą!