Spódnice dla mężczyzn są częstym tematem poruszanym na łamach Trendz. Jest ich coraz więcej, a mężczyźni coraz chętniej po nie sięgają.
Szwajcarska stylistka, Sandra Kuratle szyje męskie spódnice i sygnuje je przewrotnym hasłem „Spódnica czyni mężczyznę”. Marc Jacobs od lat próbuje wprowadzić sukienki do działu męskiego. Nawet sam przechadza się w obcisłych spódniczkach po ulicach Nowego Jorku. Comme des Garcons również postanowili iść w tym kierunku. W ich najnowszej kolekcji na sezon wiosna / lato 2011 modele byli ubrani w przylegające do ciała spódniczki oraz sukienki. Pojawił się jednak element męskości, który  równoważył ten coraz popularniejszy trend. Cała kolekcja jest w monochromatycznej kolorystyce oraz występują na niej nadruki w postaci trupich czaszek. Jeden z modeli do sukienki miał zestawione obcisłe, czarne, bolerko zapięte na jeden guziczek.
Comme des Garcons zawsze słynneli z ekstrawaganckich pomysłów. Kroje, materiały, nadruki oraz dodatki są jedyne w swoim rodzaju. Potrafiły szokować nie używając tych „szokujących banałów” jakimi są spódniczki czy sukienki dla mężczyzn.

Moda zaskakuje Nas cały czas i na pewno jeszcze mnóstwo przed Nami dziwacznych trendów. Czy trend ten jest w stanie wejść na polskie ulice? Jak wyglądałoby spotkanie dresów z mężczyzną ubranym w sukience z wycięciem w talii, jak u Comme des Garcons?