Łóżko Float jest dziełem firmy Okooko z Nowej Zelandii. Zaprojektował je David Trubridge 
zainspirowany snem jako zjawiskiem mistycznym i tajemniczym. Jednym wygląd łóżka kojarzy się z baśniami, innymi z podróżami, część uważa, że łóżko przypomina łódkę, pozostałym lektykę. W każdym tym stwierdzeniu jest ziarno prawdy.

Firma Okooko produkuje unikatowe łóżka oraz materace. Nazwa pochodzi od maoryskiego określenia „kołysać w ramionach”. Wiąże się to z motto firmy, która swoim klientom chce zapewnić dobry, bezpieczny, spokojny sen. Do zaprojektowania łóżka Davida Trubridge’a zainspirowały podróże. Łóżko miało stanowić także azyl dla jego użytkownika. Z takiego założenia wyszedł projektant. Łóżko ma gwarantować beztroski, spokojny sen.  
Wykonane jest z materiałów przyjaznych środowisku. Są to między innymi: naturalny lateks, bambus, wełna. Użyto także wodoodpornego drewna Totara z lasów nowozelandzkich
Swoją premierę Łóżko Float miało na Międzynarodowej Wystawie Mebli New Zeland Furniture Fashion i ogłoszono je najlepszym, sypialnianym meblem.
Łóżko Float dzięki ekologicznym materiałom oraz niesamowitemu designowi stanowi idealny mebel dla wszystkich tych, którzy cenią wygodę oraz oryginalność