Szukasz czegoś nowego, gdzie możesz nie tylko dobrze zjeść, a przy tym świetnie się bawić. W Poznaniu powstało nowe miejsce, w którym łączą się nieprawdopodobne doświadczenia i zjawiska połączone ze sztuką, dresingiem, literaturą, modą, stylizacją, kuchnią i sportem. Miejsce to jest niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. Możesz w nim spędzić wolny czas wraz z przyjaciółmi i rodziną. Jak twierdzą autorzy pomysłu: zostało stworzone po to by nie tylko sprzedać atrakcyjne usługi i przedmioty, ale także po to, by kreować twórcze spędzenie czasu.

SPOT. powstał w starym budynku gminnej elektrowni wildeckiej, w późniejszych latach istniała tam również mleczarnia i serownia, fabryka tabaczna, Pierwsze Wielkopolskie Zakłady Artystyczne Brązowniczo-Srebnicze i Odlewnię Artystyczną z Brązu, łaźnia miejska, a także i Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Jak możemy dostrzec po wcześniejszej użyteczności budynku spełniał on najróżniejsze funkcje, aż w końcu doczekał się modernizacji i powstało miejsce, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie i swoich najbliższych. W tym miejscu możesz podzielić się swoimi poglądami na szarą rzeczywistość, a także dowiedzieć się nowości dotyczących mody, kultury, świata sportu i tego wszystkiego co najciekawsze.
Wnętrza zaprojektowane zostały z połączenia XIX wiecznej architektury przemysłowej, z nowoczesnym, modernistycznym i minimalistycznym wystrojem.

Jeżeli chcecie sami przekonać się, co można zobaczyć w tym klimatycznym miejscu, możecie wybrać się do niego osobiście. Lokalizacja jest o tyle fajna, że znajduje się niedaleko Starego Browaru i mieści się na ul. Dolna Wilda 87. Położenie jest bezpieczne dla dzieci, gdyż cały teren, zarówno od ulicy, jak i parkingu jest ogrodzony. Możecie również odwiedzić ich stronę internetową  www.spot.poznan.pl.
Miłego odwiedzania SPOT.-u. Może kiedyś stanie się miejscem wielu ciekawych spotkań, które odwiedzać będą nie tylko zwykli ludzie ale i gwiazdy wielkiego formatu. Serdecznie tego im życzę, bo uważam, że pomysł jest rewelacyjny. Przekonajcie się sami...