Czasami nawet niewielka zmiana w sposobie ubierania się, może spowodować rewelacyjne efekty. Oto niezawodne sposoby gwiazd, dzięki którym ich talia zawsze jest smuklejsza.

1. Załóż pasek
Może być szeroki lub wąski – dzięki niemu sylwetka nabierze kształtu, a twój strój lepszy styl. Szerszy pasek, spowoduje, że optycznie talia się wysmukli, a bardziej podkreślą biodra. W efekcie zyskasz bardziej kobiece kształty. Wąskie paski będą najlepsze przy luźnych sukienkach lub tunikach, bo dzięki nim dowolnie będziesz mogła zebrać materiał i zakryć miejsca, których nie chcesz eksponować.

2. Zainwestuj w bluzkę
Jeśli nadmiarowe kilogramy najchętniej kumulują się u ciebie w obwodzie pasa, czy to z przodu, po bokach, czy na plecach, postaw na bluzki, które są dopasowane na górze, a luźniejsze na dole. Będziesz je mogła nosić na wierzchu lub schować pod spodnie lub spódnicę. Wtedy trochę wyciągnij materiał i pomarszcz w dowolny sposób, a nadasz sobie lekkości i zakryjesz nadmiar.

3. Wypróbuj dekolt w serek
Jeśli chcesz optycznie zmniejszyć talię, załóż na górę coś z dekoltem w serek. Natychmiast skierujesz tam uwagę wszystkich. Taki strój nada ci smukłości i zapomnisz już o brzuchu.

4. Wybierz drapowaną sukienkę
Uwielbiają ją gwiazdy, ponieważ jest bardzo sexy, a jednocześnie skutecznie tuszuje wszelkie mankamenty figury. Dzięki marszczeniom w okolicach talii, możesz czuć się swobodniej przed wielkim wyjściem, a poza tym drapowania to bezapelacyjny hit tego sezonu.

5. Długość wysmukla
Szczególnie na ważne wyjścia. Wybierz długą sukienkę, rozszerzaną ku dołowi i odkryj ramiona. Nie zapomnij o butach na wysokim obcasie. Taki strój cię optycznie wydłuży, odciągnie uwagę od brzucha, a bardziej wyeksponuje ramiona. Pamiętaj więc, by również dbać o ich formę. Zajrzyj do artykułu „Seksowne ramiona”, tam znajdziesz kilka skutecznych ćwiczeń.

6. Postaw na Grecję
Wybierz bluzkę lub top w stylu greckim. Czyli asymetryczny, z jednym odkrytym ramieniem i draperiami. Odsłonisz trochę ciała, a dzięki fałdom materiału, ukryjesz zbędne ciało. Będziesz czuć się sexy i absolutnie zgodnie z obowiązującymi trendami.

7. Przymierz gorset
Oczywiście nie mamy na myśli prawdziwego gorsetu, ale wszystkie stroje, które mają prostopadłe stębnowania, właśnie przypominające gorset. Powodują one, że każda sylwetka staje się lżejsza. Pionowe przeszycia, odciągają uwagę od wszelkich prostopadłych powierzchni, czyli od twojego brzucha i bioder.

8. Rozkloszowana spódnica
Jeśli masz zbyt duży brzuch, rozkloszowana spódnica z podwyższonym stanem, będzie dla ciebie idealna. Podwyższony stan wyakcentuje figurę powyżej pasa, a krój klosza sprawi, że talia po prostu zniknie.

Więcej na kalorynka.pl