ekologiczne zegarki

Sprout łączy nowoczesną linię, zabawne wzory i niezwykłe materiały. Ta firma, to prawdopodobnie najbardziej ekologiczny producent zegarków na świecie. Można z ich oferty wybrać modele dziecinnie kolorowe i bardzo eleganckie, wykonane z ekologicznej bawełny lub prawdziwej rybiej łuski.

Podstawowym materiałem wykorzystywanym w produkcji  wyjątkowych gadżetów jest uzyskiwana z kukurydzy żywica. W stu procentach biodegradowalna,  pozwala także na zasadnicze ograniczenie zużywanych przez firmę paliw. Ciekawe rozwiązanie stanowi również Tyvek- opatentowany, pochodzący z recyclingu materiał imitujący skórę. Dzięki wyjątkowej gęstości włókien jest wodoszczelny i odporny na rozerwanie. Największe wrażenie robią jednak paski zegarków powstałe z rybiej łuski. Sprout wykorzystują tylko niezagrożone gatunki, przeznaczone do konsumpcji. Twórcy czasomierzy ozdabiają je również diamentami i kryształem, zawsze posiadającymi odpowiednie certyfikaty dotyczące uczciwego handlu. Na koniec można wspomnieć o pozbawionych neurotoksyn, bezpiecznych nawet dla niemowlaka bateriach.

Wizualnie projekty prezentują się bardzo dobrze, to głównie proste, klasyczne fasony, w różnych świeżych i żywych kolorach. Uwagę zwracają przede wszystkim zdobione tarcze, w przypadku damskich kolekcji urocze i dziewczęce. Ceny zaczynają się od czterdziestu dolarów.

Największą korzyścią dla konsumenta jest w tym przypadku nie tyle spokój sumienia (bo wielu moralny aspekt nabywania określonych przedmiotów zwyczajnie nie obchodzi), ale jego własne bezpieczeństwo. Materiał przyjazny dla środowiska jest takim przede wszystkim dla człowieka. Żadnych sztucznych substancji, toksycznych barwników. Dobry wybór dla dzieci i alergików.

zegarki Sprout

damskie zegarki

najbardziej ekologiczny producent zegarków na świecie

Źródło: sproutwatches.com

Autor: Monika Lewandowska