Wybrzeża Tunezji mogą oczarować swym pięknem oraz doskonałą infrastrukturą turystyczną. Modne kurorty, wspaniałe plaże i świecące przez cały rok słońce sprawiają, że wypoczynek w tym kraju staje się wyjątkowym doznaniem. Jak spędzić czas na tunezyjskich wybrzeżach śródziemnomorskich?

Śródziemnomorski raj zaprasza

Kiedy jechać do Tunezji? Zima, która w Polsce sprawia tyle problemów, ma w Afryce wyjątkowy urok. Dlaczego? Wiosenne temperatury sprawiają, że wakacje nad Morzem Śródziemnym stają się wyjątkową przyjemnością zarówno dla miłośników plażowania, jak i amatorów zwiedzania historycznych miast. Jednym z biur, które dostrzegło potencjał turystyczny tej części świata i ma w swojej ofercie wiele możliwości wyjazdów all inclusive do Tunezji, jest fly.pl. Oferta, z której można skorzystać w każdym kurorcie sprawia, że taka wyprawa spełni oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających turystów. Co warto zobaczyć nad brzegami Morza Śródziemnego w Tunezji? W jakich kurortach można połączyć wypoczynek na plaży ze zwiedzaniem najpiękniejszych budowli?

Najmodniejsze kurorty Tunezji

Pobyt w hotelu o wysokim poziomie usług, bliskość plaż oraz moc wrażeń związanych z cennymi zabytkami – taką ofertą kuszą Tunis, Suse i Bezerta. To one cieszą się największą popularnością wśród turystów. Z jednej strony są to ważne miasta portowe i przemysłowe. Z drugiej to ważne kurorty, które przyciągają pobliskimi plażami i naturalnymi warunkami do wypoczynku. Mogą się również pochwalić historyczną zabudową, wśród której nie brak wznoszonych przed wiekami meczetów swym stylem nawiązujących do najwspanialszych budowli świata arabskiego. Ruiny Kartaginy czy rzymskiego miasta Dougga to kolejne atrakcje, które w pewnością warto zobaczyć w czasie pobytu w tych właśnie kurortach.

Przyrodnicza perełka Tunezji

Tunezja w rejonie wybrzeża Morza Śródziemnego może oczarować nie tylko miłośników morskich kąpieli i plażowania. Wakacje w tym kraju można połączyć z odkrywaniem jego przyrodniczego bogactwa. Miejscem, które cieszy się na świecie sławą jednego z ważniejszych stanowisk ornitologicznych, jest rejon jeziora Akszal. Tutejszy park narodowy znany jest z potężnych bagien, które stały się jedną z ważniejszych ostoi ptactwa w Afryce. Goszcząc w tym kraju z pewnością warto zobaczyć ten niezwykły rezerwat biosfery na własne oczy i odkryć nieco inne oblicze Tunezji.