Od grudnia na warszawskiej Pradze, przy ulicy Stalowej 50, działa Stalowa Boutique.

Lokalizacja niby mało zakupowa, ale warto się tu wybrać by znaleźć rzeczy niespotykane na naszym rynku. Przede wszystkim torby - włoskie rzemiosło, łączące najwyższą jakość, unikalne techniki barwienia i postarzania skór, z wyszukaną estetyką.

Oprócz tego hiszpańska biżuteria i ubrania polskich marek.

Miejsce powstało by prezentować rzeczy piękne oraz marki niespotykane w Polsce. Butik oferuje rzeczy wykonane z największa dbałością o detal, łączące wyszukane piękno z niebanalną, odważną estetyką. Na tle innych butików wyróżnia się m.in. tym, że proponuje rzeczy niesezonowe, wymykające się ulotnym trendom, stawiając na ponadczasowość.

Dodatkowym walorem jest wnętrze autorstwa Piotra Płoskiego i jego studia smallna.com. Piotr jest laureatem dwóch nagród w międzynarodowym konkursie  "A design and competition awards" w 2014 r., z powodzeniem działa na arenie międzynarodowej.

Założeniem towarzyszącym gruntownemu remontowi lokalu było: pozostawić wszystko co stare i szlachetne nadając temu jednolity charakter (jak stara drewniana witryna). Dodatkowe elementy (półki, wieszaki) robione na zamówienie, zostały dobrane tak by współgrać z zastanymi elementami. Całość jest surowa i minimalistyczna. Żaden detal; mebel, lampa, przetarcie na ścianie nie jest tutaj przypadkowy, stanowi uzupełnienie całości. Za  gablotę dla biżuterii służy stara francuska szafka pocztowa.

Oryginalność i uroda miejsca przyciągnęły tu nie tylko klientów ale także fotografów, producentów sesji, ludzi poszukujących ciekawych wnętrz do różnych celów.

Stalowa Boutique sąsiaduje z ArtBistro i  ApartHotel Stalowa 52, które również stawiają na podtrzymanie praskiej architektury wydobywając z niej to co najlepsze i nie niszcząc cennych znamion czasu. Mamy nadzieję, że nasza obecność przyciągnie na Stalową kolejne inwestycje, które pomogą tej ulicy zyskać należytą funkcję i oprawę. Już teraz działaja tu trzy galerie sztuki i jedna galeria fotografii, otwiera się coraz więcej inicjatyw. Stalowa jest jedną z najpiękniejszych Praskich ulic z ogromnym ale niewykorzystanym potencjałem.