Pięciu jurorów, którym przewodniczył Grzegorz Turnau, przyznało cztery nagrody, w tym główną - w postaci tygodniowego pobytu na słonecznej Maderze. Projekt, który firma Echo Investment przygotowała z myślą nie tylko o mieszkańcach Krakowa, spotkał się z ogromnym uznaniem. W konkursie fotograficznym „Stare Dębniki. Nowa Perspektywa” udział wzięło kilkudziesięciu uczestników, którzy udali się na teren inwestycji Park Avenue Apartments, sfotografowali otaczającą przestrzeń wedle własnego uznania i uchwycili urok starej dzielnicy i nowoczesnego budownictwa. Zwycięzcę wybrali mieszkańcy Krakowa w drodze głosowania, a został nim Grzegorz Bukalski.

Jako pasjonat architektury i fotografii w jednym, nie zwlekałem zbyt długo z wzięciem udziału w konkursie "Stare Dębniki. Nowa Perspektywa". Niemalże od razu ruszyłem w teren. Przygotowanie pięciu zgłoszeń zajęło mi w sumie trzy dni, jednak najlepsze warunki zastałem podczas ostatniego z moich wypadów - o wschodzie słońca. Jest to specyficzna pora, kiedy miękkie światło przedzierając się przez poranne, zamglone powietrze rysuje na powierzchni długie cienie tajemniczych obiektów. To właśnie wtedy wykonałem trzy fotografie wybrane później na wystawę pokonkursową. Wszystkich ciekawych zapraszam do obejrzenia finałowych prac w wielkim formacie na terenie inwestycji Park Avenue Apartments w Krakowie – mówi Laureat.

Wystawa prac finałowych potrwa do 31 sierpnia. Oglądać ją można w Krakowie na terenie Park Avenue Apartments przy ulicy Czarodziejskiej 2.