Starożytne klątwy, duchy, Merlin i podróże w czasie.

Czyli jak przekonać mamę, dziewczynę czy siostrę do grania w gry.

 

screenshot001_400Zabrze, Polska – 3 Listopad, 2011 - Artifex Mundi wydało Time Mysteries: The Ancient Spectres - pełną duchów, klątw, zagadek i magii grę casualową typu HOPA na PC.

Co się może stać, gdy pewnego dnia roku 1830 w Londynie, do drzwi osieroconej guwernantki puka nieznajomy z przesyłką?
Wejście w nieznany i ezoteryczny świat duchów, klątw, złamanych pieczęci i odczyniania zaklęć. Eksploracja opuszczonej, zniszczonej i nawiedzonej rezydencji. Wiele tajemniczych artefaktów do odnalezienia i zagadek do rozwiązania. Wplątanie się w starożytny konflikt między Merlinem a Vivianą. Odkrywanie tajemnicy swojego pochodzenia dzięki podróżom w czasie i w przestrzeni.

 

 

screenshot002_400

A to wszystko przez informację o posiadłości otrzymanej w spadku. Na co to wszystko było? Jak to na co? Na to, żeby sobie pograć, zrelaksować się, spędzić miło czas…

Gameplay nawiązuje do klasycznych przygodówek – tocząca się historia i wiele zagadek do rozwiązania, poszukiwanie ukrytych przedmiotów (sceny hidden-object, zamienne na na gry typu match-3) i mini-gry logiczne.

 

screenshot003_400

Gra dla casualowców? Tak. I to głównie dla kobiet. Ale niejedna kobieta hardcore’owiec złapała się na tym, że… ta gra zabrała jej parę godzin z życiorysu.
„Te gry uzależniają nie mniej niż epickie rpg!” Stwierdza Joanna Winnik, HR Manager w Artifex Mundi. „Kiedy jako świeżo upieczona fanka Wiedźmina i takich tytułów, jak choćby Dead Space, usiadłam po raz pierwszy przed naszą HOPą, którą podsunął mi kolega pierwszego dnia pracy, nie miałam wielkich nadziei, że to mi przypadnie do gustu, jako graczowi. Wydało mi się to dość dziwne, że kilkudziesięciu młodych facetów robi gry głównie dla kobiet. Za duża różnica w potrzebach, percepcji, to się nie może udać! Obudziłam się po 3 godzinach game-transu z poczuciem, że gra jest fantastyczna! Time Mysteries: The Ancient Spectres przeszłam jednym tchem. Przez to całe podróżowanie w czasie nie mogłam się od niej oderwać - byłam ciekawa, co będzie dalej i dalej aż… przeszłam całą grę. ”

 

screenshot004_400

 

Więcej informacji o grze można znaleźć w tych miejscach:

Grę można kupić na portalu Big Fish Games Games (zakup Edycji Kolekcjonerskiej z bonusami):

tinyurl.com/cm3rcmu

www:

www.artifexmundi.com/page/time_mysteries_2/

Facebook:

www.facebook.com/artifexmundi

Twitter:

twitter.com/ArtifexMundi