Pierwsza dekada XXI wieku to ciągłe pasmo sukcesów Steva Jobsa.Gdy w 1966 roku firma Apple stała na skraju bankructwa, on na nic nie bacząc, wskrzesił ją z popiołów.

Zrewolucjonizował przemysł komputerowy, muzyczny, filmowy i telekomunikacyjny.
Zmienił oblicze czterech branż, robiąc to od razu na skalę globalną.  Studenci, przedsiębiorcy, projektanci, architekci czy artyści na całym świecie z dumą korzystają z prestiżowych, designerskich i kultowych komputerów z serii iMac czy iBook, tabletów iPad, telefonów iPhone czy odtwarzaczy mp3 iPod.

Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie współczesny świat bez gadżetów sygnowanych logo Apple? Dla redakcji Trendu.pl symbol jabłka oznaczał pozytywny bunt na rzecz estetyki i dobrego designu. Steve Jobs to nie tylko guru technologii, ale przede wszystkim globalny lider, który skutecznie walczył na rzecz upraszczania naszego otoczenia poprzez lepsze wzornictwo.

Wall Street ceni Jobsa za uzdrowienie kondycji finansowej firmy Apple. Harvard Business Review wyróżnia go za najlepsze wyniki finansowe, Trendu.pl i świat projektantów kocha go przede wszystkim za design. Przedmioty wykreowane przez Jobsa są idealne. Ergonomiczne, eleganckie, luksusowe, a jednocześnie dostępne i proste.

Geniusz na miarę wyzwań XXI wieku, Steve Jobs, uczynił z tak przyziemnej rzeczy jak telefon, gadżet, którego pragną niemal wszyscy. Teraz gdy, Steve opuścił świat materii, musimy kontynuować jego misję, zawartą w zasadach, którymi kierował się w pracy. To siedem zasad innowacyjności:

Oto one:

1. Rób to, co kochasz
2. Odciśnij ślad we wszechświecie
3. Uruchom swój mózg - nie ma innowacyjności bez kreatywności
4. Sprzedawaj marzenia, nie produkty
5. Powiedz tysięcy rzeczom "nie", bo prostota stanowi szczyt wyrafinowania
6. Twórz absolutnie niesamowite doznania
7. Doprowadź przekaz do perfekcji

Redakcja Trendu.pl niezmiernie ubolewa nad śmiercią Steve'a Jobsa. Dla nas był, jest i będzie niekwestionowanym królem stylu i designu. Taki człowiek rodzi się jeden na milion. Pozostaniemy wierni jego zasadom.

images2.

images3.