Okres jesienno-zimowy sprzyja spotkaniom, których tłem jest butelka wina. Aby zaimponować  partnerowi w czasie eleganckiej kolacji bądź znajomym w czasie spotkania, warto zwrócić uwagę na to, by owo wino prezentowało się w atrakcyjny sposób. Forma podawania wina będzie efektowniejsza, gdy zainwestujemy w przeznaczony na nie ciekawy stojak.

Stojak na butelkę w kształcie skrzypiec odgrywa rolę nie tylko funkcjonalną, lecz także dekoracyjną. Ciekawie prezentuje się, gdy chcemy podnieść stopień wyrafinowania panujący we wnętrzu.

Jeśli interesują nas stojaki, które dysponują większą liczbą miejsc na butelki, w tej funkcji sprawdzi się stojak w kształcie skrzynki. Elegancji dodaje mu fakt, że jest patynowany na stare złoto, natomiast funkcjonalności, iż mieści sześć butelek wina.

Jako doskonały element dekoracyjny sprawdzi się metalowy stojak, którego kształt  nawiązuje do motyla. Jego uniwersalność polega na tym, iż funkcjonuje nie tylko jako stojak na wino w salonie, lecz także jako stojak na soki, które mogą być podawane w ogrodzie.

Zainteresowanie wzbudzi również stojak w kształcie sowy, który rezerwuje miejsce dla trzech butelek wina. Wykonany z metalu gwarantuje możliwość długiego okresu używania, natomiast rączka umożliwia bezinwazyjne przenoszenia stojaka wraz z butelkami wina w inne miejsce.


Autor: Renata Śmiałkowska