Początek roku pod znakiem bieli na wybiegach Nowego Jorku i Paryża. Wygląda na to jakby projektanci zapragnęli pomóc aurze i zaproponowali ten kolor jako obowiązujący w swoich najnowszych kolekcjach.
Biel, która do tej pory zarezerwowana była dla panny młodej i sukienki komunijnej, króluje w wiosennych pokazach wielu projektantów. Zachwyciła już takie gwiazdy jak Cate Blanchett, która w kreacji Louisa Vuitton wygląda niezwykle młodzieńczo i radośnie. Sama sukienka to wariacja na temat ludowej wycinanki, która została nakryta przezroczystym tiulem. Ten żartobliwy zabieg stworzył nowoczesną i oryginalną całość.

Cate Blanchett

Dom mody Dior zaproponował biel w wersji vintage. Gillian Anderson zachwyciła się niezwykle prostą, klasyczną w kroju suknią, której jedyną ozdoba jest jej kolor. Ta stylizacja ma charakter Grace Kelly.

gillian anderson

Salma Hayek w kreacji Giambattisty Valli przywołuje na myśl greckie boginie. Draperie tej sukni są niewątpliwymi i oczywistymi odniesieniami do Antyku. Jednak projektant poprzez długość za kolano,  pasek łączący złoto z czarnym nadaje jej współczesnego charakteru.

salma hayek

Ikona stylu Sarah Jessica Parker wybrała model stylizowany na lata pięćdziesiąte z szeroką spódnicą i wąską górą. W tym zestawie góra jest pudełkowa i geometryczna, choć cała biała. Dół natomiast to łączenie haftów z nadającymi objętości piórami.

sarah jessica parker

Chanel, Alexsander McQueen czy Jil Sander w swoich wiosennych kolekcjach proponują biel w wersjach total look lub łączonych z innymi barwami. Ciekawe jest to, że propozycja dla tego koloru nie ogranicza się jedynie do sukni z czerwonego dywanu. Trafia też do kolekcji typu ready to wear. Możemy w nich znaleźć codzienne sukienki i garsonki do biura, spodniumy, spódnice i bluzki.

jil sander

chanel

chanel

Kolor biały ma silne konotacje z niewinnością, świeżością i młodzieńczością dzięki czemu odejmuje nam lat i dodaje uroku. Niestety optycznie dodaje kilogramów. By dobrze w nim wyglądać i  czuć się zjawiskowo zadbajmy  o odpowiedni fason i dodatki.

Autor: Małgorzata Bulaszewska