Ma 24 lata, pochodzi z Bielska Białej. Wygrała program „Szansa na sukces” i została wokalistką zespołu Blue Cafe. Wygrała też jeden odcinek „Droga do gwiazd” i brała udział w „Idolu”. Jej głos jest niesamowity. Kiedy śpiewa po angielsku i słysząc ją  w radiu trudno się zorientować, że to polska wokalistka. Często pokazuje z frontmanem zespołu Pawłem Rurakiem-Sokalem nie tylko na scenie i podczas koncertów. Dominika ma dość niezwykłą urodę i rozpoczyna karierę jako normalna dziewczyna. Trzeba jednak przyznać, że ostatnio jej zdjęcia z różnych imprez, premier i pokazów często ukazują się na różnych portalach lub gazetach. Bo trzeba przyznać, że styl Dominiki Gawędy jest kontrowersyjny. Trudno go opisać i nazwać. Często wygląda kiczowato i tandetnie. Eksperymentowała z włosami. Miała już burzę loków, wyprostowane włosy, ulizanego kucyka, koki, warkocze. Naprawdę było tego dużo. Dominika chyba uwielbia w ogóle eksperymentować z modą i swoim wyglądem.

Ostatnio pojawiła się w paru bardzo dziwnych stylizacjach. Na jednej z imprez pojawiła się w tiarze na głowie, warkoczu, białym kołnierzyku, aksamitnym żakiecie. Wielu zastanawiało się co ją skłoniło do włożenie takiego oryginalnego nakrycia głowy. Na pewno taka stylizacja nie była przypadkowa i tiara miała jakiś cel. Jednak nawet jak na osobę publiczną i artystkę chyba trochę przesadziła. Oczywiście dobrze, że chce jakoś się wybić i być oryginalną, ale nie tędy droga. Innym razem media obiegły zdjęcia wokalistki w prześwitującej bluzce i krótkich spodenkach. Dominika chyba chciała pochwalić się ładnym biustem, gdyż prześwitująca bluzka nie zostawiała żadnej tajemnicy. Wszystko po prostu było widać. Mężczyźni na pewno się za nią odwracali i kolejny raz zwróciła na siebie uwagę. Dominika bardzo lubi czerń, prześwitujące materiały, koronki, materiały z srebrnymi, czy mieniącymi się nitkami. Lubi błysk, duże dekolty i krótkie spodenki lub spódniczki. Ostatnio można też było zauważyć, że Dominika lubi się przebierać.

Bo inaczej chyba nie da się wytłumaczyć jej stylizacji na Larę Croft. Albo jest dużą fanką Angeliny Jolie albo lubi gry komputerowe. Trudno jednak wytłumaczyć, dlaczego wokalistka włożyła krótkie szorty, kamizelkę skórzaną, zaplotła warkocza i wcieliła się w rolę uwielbianej przez wielu Lary Croft. Styl młodej gwiazdy podobno inspirowany jest najwyższej jakości krawiectwem. Korzysta także podobno z rad stylistów, a ubrania sprowadza ze światowych kolekcji. Ikoną mody póki co wokalistki nazwać nie można. Może te eksperymenty zakończą się sukcesem i w swoich modowych poszukiwań osiągnie jeszcze dużo, ale póki co może trochę więcej zwyczajności…