Militarny styl zagościł się w świecie mody na dobre. Tej zimy nosimy sztywne marynarki z szerokimi, podkreślonymi ramionami czy męskie fasony spodni. Większość kobiet pokochała ten styl, bowiem czują się w nich zarówno kobieco, seksownie i niezależnie. Mała dawka aspektu męskiego tylko jeszcze bardziej to podsyca.
Projektanci postanowili nie żegnać się z strojami militarnymi z okazji nowego sezonu, a wręcz przeciwnie. Wiosna / lato 2010 jest pełna wojskowych fasonów, solidnych materiałów, stłumionych kolorów oraz ciężkich guzików.
Burberry zawsze znana była z prostoty, jednak w tym sezonie doszły jeszcze wojskowe dodatki, jak pasy, marszczenia czy wcześniej wspomniane guziki.
Balmain zeszły sezon niemal cały poświęcił Michaelowi Jacksonowi. W tym roku również będzie sporo nawiązań do muzyka, szczególnie często pojawiają się jego charakterystyczne marynarki z olbrzymim ramionami, zakończone jakimiś frędzlami.
Inni projektanci, jak Haider Ackermann  głównie się skupili na kolorystyce wojskowej. Dużo jest brązów, beży, khaki czy też zieleni.

Styl militarny jest surowy, ale elegancki. Pasuje on na każda okazję, zarówno do pracy, jak i wieczornych wypadów chłopakiem czy przyjaciółkami.
Można go troszeczkę przygasić dodając inne style lub kolorystykę. Modelka na pokazie Burberry miała wojskowy płaszcz z wszystkim dodatkami, jednak w kolorze lila, co spowodowało, że nakrycie nabrała dziewczęcego charakteru.

Jak Wam się podoba styl militarny?