Chociaż nie chcemy zrujnować fabuły ukrytej za filmem "Zmierzch", odkąd zaczęto kręcić część "Eclipse" , nie mogliśmy doczekać się informacji o sukni ślubnej Belli. W międzyczasie dotarto do niektórych ulubionych projektantów i ich szkic aby zobaczyć, jak wyobrażają sobie jej suknię. 
W "Eclipse", sukienka Belli jest opisana jako projekt z początku 1900 roku (uzupełnia jej zabytkowy pierścionek zaręczynowy). Druhna i przyjaciółka Alice Cullen, szepcze o trenie i welonie: "Wyglądasz jakbyś wyszła z filmów Jane Austen". Matka Belli mówi o sukni przyszłej panny młodej: "Jest cudowna! Pełna wdzięku i elegancji!"
Przyjrzyjmy się projektom.

Monique Lhuillier 
Twór Lhuillier to styl sukienka-syrena z koronki. To na nowo podjęte opracowanie kroju z 1920 z jedwabnymi skrzydłami i wysokim golfem.

Erin Fetherston 
Jego interpretacja wysokiej szyi, bufiastych rękawów, pełen jest koronek i tiuli. Dziewczęco i delikatnie.

Brian Reyes 
Reyes zakłada tkaninę lekko matową koloru kości. Sylwetka jest długa z marszczonej bluzki i koronkowych wkładek diamentowych.

Max Azria 
Azria koncentruje się na vintage koronkach, szczegółach typowej wiktoriańskiej sukni. Suknia jest w komplecie z koronki z zaznaczonymi ramionami, pełny rękawami i wysoką szyją.

Prabal Gurung 
Gurung przedstawia najbardziej nowoczesną interpretację. Sukienka ma dramatyczny tren i niski dekolt na plecach. Unikalnym dekolt z czerwoną ozdobą dla dodania koloru.

Lela Rose 
Rose koncentruje się na bieli, wykończeniu ręcznym. Wszystko gromadzi się z powrotem do słodkiego zgiełku koronek.

Christian Siriano 
Trzypoziomowa sukienka Siriano wzburzony dół i spuszczone ramiona.
Badgley Mischka 
Wizji Badgley Mischka jest silna sylwetka z bufiastymi rękawami u dołu, przypominającym zimny, zdecydowany wygląd chanel.

Zac Posen 
Ta różowa suknia jest pełna zgiełku, wzburzona spódnica, dramatycznie szczegółowe rękawy. Do tego sznurowane buty. Bardzo w stylu kabaretowym. 
W której kreacji wystąpi Kirsten Stewart? No i czyją kreację miał na sobie Robert Pattinson? Trzeba będzie poczekać na film….lub zdjęcia z planu