Czym jest fenomen superdziewczyny? O to najlepiej zapytać Liz Funk, autorkę książki „Supergirls Speak Out: Inside the Secret of Overachieving Girls” (Zwierzenia superdziewczyn: Sekrety kryzysu dziewczyn sukcesu).
Superdziewczyny to istoty niezwykłe, wyjątkowe i znacznie wyróżniające się z tłumu. Są młode, inteligentne, piękne, niezwykle pracowite i ambitne. Dzięki swojej pracowitości i wytrwałości już w młodym wieku osiągają bardzo wiele. Często jednak popadają w istna obsesję osiągania sukcesów. 
Mimo tego że są wybitnie inteligentne miewają zaburzone poczucie własnej wartości. Oceniają siebie wyłącznie po tym co osiągnęły, przez co popadają w uzależnienie od osiągania sukcesów. Stawiają sobie codziennie nowe i coraz trudniejsze do realizacji cele.

Oprócz osiągania coraz to nowych sukcesów superdziewczyny interesuje jak wyglądają i co sądzą o nich inni ludzie. Poza tym superdziewczyny muszą być piękne. Nie wystarczy, że mają na koncie wiele wybitnych osiągnięć, musza przy tym być szczupłe i pięknie wyglądać.
Realizacja coraz to nowych i trudnych celów jakie sobie wyznaczają wymaga poświęceń, jednak one sprawiają wrażenie jakby przychodziło im to z łatwością.
Nie łatwo zyskać miano superdziewczyny trzeba dużo trudu i wytrwałości. Jednak takich pracujących ponad swoje siły, goniących za sukcesem dziewczyn jest wśród nas coraz więcej. Jeśli ty też do nich należnych to radzę jednak trochę zwolnić, zanim staniesz się ofiarą uzależnienia od osiągania sukcesów