Obecnie coraz ciężej jest wygrać batalię z naszymi słabościami oraz z konkurencją innych osób. Nie wystarczy już znać kilku języków, czy pewnie iść przez życie, kluczem do naszego sukcesu jest odpowiednia kontrola naszych emocji oraz to jak radzimy sobie z innymi osobami.

Termin ''inteligencja emocjonalna'' po raz pierwszy został wprowadzony przez Daniela Golemana, który podczas badań nad grupą osób, które skończyły Harvard zauważył, że ich wykształcenie nie ''idzie w parze'' z ich osiągnięciami.

To jak jesteśmy dojrzali emocjonalnie ma kluczowe znaczenie, jak odnosimy sukces. Nasze podejście do życia, może być naszym punktem zwrotnym wo osiągnięciu spektakularnej kariery. 
Jeśli potrafimy odpowiednio walczyć ze stresem, mamy motywację do osiągnięcia poszczególnych celów to możemy się spodziewać, że lepiej się zrealizujemy w naszym życiu os osób posiadających spektakularne wykształcenie. 

Jeśli interesuje Was ta tematyka to warto odwiedzić stronkę SuperJA, na której znajdzie bardzo wiele ciekawych informacji z tej tematyki...