Seria "i" samochodów BMW poświęcona jest w 100% samochodom posiadającym napęd hybrydowy. Do tej pory najbardziej znanym egzemplarzem ( na razie koncepcyjnym ) reprezentującym serię "i" jest model i8. Pojawia się on nawet w najnowszej reklamie bawarskiego koncernu.

Wiadomo, że promocji nigdy nie za wiele, dlatego oprócz zwykłych spotów telewizyjnych, bądź kinowych producenci starają się załatwiać swoim cackom posady w hollywoodzkich produkcjach. Zwracając na to szczególną uwagę możemy dostrzec, że na przykład seria Transformers promuje samochody GM.

Jednak ludzie odpowiedzialni za marketing w BMW wybrali coś bardziej ekstra. Okazuje się, że BMW i8 będzie supersamochodem superagenta Ethana Hunta w czwartej odsłonie znanego thrillera Mission Impossible. Wiadomo również, że w filmie nie zabraknie też najnowszego cabrio, czyli BMW 6-Series Convertible.

Dotychczas i8 było widziane w miejscach, gdzie kręcono film- Vancouver, Bombaj. Jednakże wiedząc, że film powstaje też w Wielkiej Brytanii oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich (myślę że nawet tam i8 zwraca na siebie uwagę), możemy uznać, że tam również nie jest trudno go spotkać.

 

Mission Impossible 4: Ghost Protocol ma wejść do kin 16 grudnia. Do tego czasu na pewno pojawi się jeszcze sporo ciekawych trailerów, w których będzie można podziwiać i8. Teraz jednak proponuję obejrzenie pierwszego oficjalnego trailera MI4. Wygląda obiecująco.