Bańka mydlana jest kolorową chwilą. Jednak ta chwila dzięki szwedzkiej grupie FRONT w składzie Sofia Lagerkvist, Charlotte von der Lancken and Anna Lindgren może zamienić się w 5000 godzin, ponieważ przez tyle czasu może świecić lampa ledowa. Co ma to wspólnego z bańką mydlaną?

FRONT - Surface Tension Lamp

Otóż lampę ledowa i bańki mydlane łączy nowy projekt grupy FRONT nazwany „Surface Tension Lamp”.  Projekt ten polega na stworzeniu lampy, która produkuję bańki mydlane, co daje nam niesamowity pokaz gry kolorów, świateł i cieni w naszych pokojach. Stwórcy projektu chcieli uzyskać Lampe, która nieustannie ulega zmianie i współpracuje z nowoczesną technologią. Zanim tak delikatna powłoka bańki mydlanej ulegnie zniszczeniu łapie ona światło i odmienia wnętrze w wielokolorową strukturę świetlną.

FRONT - Surface Tension Lamp

Młode projektantki wzornictwa przemysłowego uwodzą potencjalnych klientów wyjątkowymi i niepowtarzalnymi pomysłami. Jednym z interesujących aspektów tej grupy jest łatwość z jaką poruszają się w świecie projektowania. Bardziej niż na produkcji rzeczy skupiają się na jej roli, która ma odgrywać w życiu codziennym. Użytkowość połączona z unikatowym wyglądem daje uzupełnienie wystroju wnętrz.

FRONT - Surface Tension Lamp

Jedynym problemem w projekcie "Surface Tension Lamp" jest nie to, że delikatna powłoka bańki szybko znika (zaraz pojawia się kolejna), ale mokra powierzchnia znajdująca się pod lampą. Nie zostaje nic innego jak wymyślenie odpowiedniego ratującego nas pomysłu na ten problem, ponieważ lampa kusi aby zdobyć ja w swoje posiadanie. Patrzenie w sufit stanie się pożądaną formą wypoczynku.

Projekt będzie ukazany w Spazio Rossana Orlandi w Milanie w tym tygodniu.


źródło zdjęć: www.flodeau.com

Autor: Sevane Husain.