Sprzęt Apple to już w pewnych sferach szczyt gadżeciarstwa. Najlepsze odtwarzacze multimediów uznane na całym świecie to właśnie produkcja Apple. Nic więc dziwnego, że ta marka łączy się ze swego rodzaju kultem…

W Nowym Jorku powstał sklep, który można nazwać świątynią Apple. Duży, przestronny budynek z zewnątrz rzeczywiście przywołuje na myśl pewne trendy związane z budownictwem sakralnym. Cały front jest przeszklony i z ulicy doskonale widać, co się dzieje w środku. Wewnątrz znajduje się pokaźna wystawa sprzętu – można go dokładnie przetestować. Jeżeli zapragniemy zakupić dany artykuł, można to oczywiście od razu uczynić na miejscu.

Sklep naprawdę robi wrażenie, urządzony jest nowocześnie, ale w sposób dość prosty i skromny. Najwyższe piętro to jedna wielka przestrzeń, która jeszcze bardziej podkreśla wielkość gadżetów firmy Apple. Pierwszy sklep na Manhattanie powstał 7 lat temu i od razu stał się miejscem, które nie tylko musi odwiedzić każdy nowojorczyk ale przede wszystkim każdy turysta. Wielkie otwarcie już w tą sobotę 14 listopada o godzinie 10. Dla pierwszych 2500 osób przygotowano specjalne koszulki. Jeżeli będziecie kiedyś za Wielką Wodą i jesteście fanami firmy spod godła nadgryzionego jabłka, zajrzyjcie tam koniecznie. W końcu jest to świątynia każdego fana elektroniki!