Już w najbliższą niedzielę w Polsce będzie miało miejsce święto zmarłych. Rok rocznie praktycznie każdy z nas odwiedza groby bliskich. Jest to czas zadumy ale również egzystencjalnych pytań. Dlatego powinniśmy się zastanowić czy reinkarnacja istnieje naprawdę czy jest tylko związana z naszą wiarą w życie pośmiertne czy jest możliwa naprawdę? 
W historii ludzkości było wiele przypadków, kiedy osoby uznane za zmarłe nagle w cudowny sposób zmartwychwstały, jednak nie było już dla nich ratunku, gdyż obudzili się pogrzebani w trumnie. W takiej sytuacji wiele osób zadaje sobie pytanie czy reinkarnacja istnieje, czy może są to tylko wybryki medycyny?

Na świecie działa kilka grup badawczych, które bezpośrednio zajmują się badaniem czy reinkarnacja istnieje naprawdę czy jednak jest to tylko wybryk naszej wyobraźni. Przeprowadzają eksperymenty na zwierzętach, które potwierdzają ich przypuszczenia. Bardzo często chociaż zwierzęta są zawieszone w ''stanie śmierci'' to jednak nawet po godzinie powracają do życia bez większych uszkodzeń w swoim organizmie. Tego typu doświadczenia były przeprowadzane na świniach w Zakładzie Doświadczalnym w Wiedniu. Co więcej metoda ''ożywania'' być może na stałe zagości w medycynie. Lekarze, którzy prowadzą badania chcą aby tego typu metoda wypompowywania krwi i zastępowania jej zimnym roztworem soli była stosowania podczas różnych zabiegów, wtedy po prostu ludzkie ciało pozostaje zawieszone w dziwnej ''przestrzeni'' a zarazem komórki nie obumierają. Przywracanie do życia polega na wpompowywaniu z powrotem roztworu krwi do ciała. Chłodzenie ciała pozwala na utrzymywanie go przy życiu nawet do 3h kiedy normalnie niedotleniony mózg obumiera po 5 minutach. Jest to wielki eksperyment szczególnie dla medycyny. W końcu może doprowadzić do ratowania większej ilości osób po naprawdę ciężkich zawałach serca.

Jednak wciąż pozostaje pytanie czy w przyszłości będzie możliwość uratowania osób, których ciało całkowicie obumarło. W końcu podobno dusza pozostaje w ''naszym świecie'' przez kilka dni. Jak widać temat ten pozostaje jeszcze nie do końca wyjaśniony... A jaka jest Wasza opinia? Czy będzie możliwość przywracania umarłych do życia?