Często borykasz się z problemem opuchniętych oczu, bo często nie przesypiasz nocy. A gdy rano przeglądasz się w lustrze nie poznajesz swojej twarzy? Jest kilka prostych sposobów na to, by twoje spojrzenie było świeże i bez okropnych poduszeczek pod oczami.
- Zamiast wypić gorącą kawę do śniadania, zastąp ją mrożoną, ponieważ ona działa w znacznie mniejszym stopniu na naczynia krwionośne, a obrzęk stanie się mniejszy.
- Najlepszym sposobem jest położenie, na opuchliznę, plasterek ogórka lub awokado –wyciągniętego z lodówki. Mają one działanie łagodzące podrażnienia, a w dodatku są kompresem łagodzącym obrzęk.
- Jeżeli nie masz ogórka ani awokado, wtedy możesz użyć małej łyżeczki, którą przykładasz do każdego oka na kilkanaście sekund.

Podobne działanie mają również okłady z lodu. Rozkrusz kilka kostek lodu i włóż do foliowej torebki, następnie owiń w ręczniczek i gotowe.
Możesz również zastosować schłodzoną maskę żelową lub zimne torebeczki po herbacie.
W przypadku zaoszczędzenia sobie nieprzyjemnego, porannego widoku w lustrze podpuchniętych oczu możesz zastosować kilka sposobów przed snem:
- Nie bierz ciepłego prysznica, ponieważ długie, gorące kąpiele nie służą odpowiedniemu przepływowi krwi i limfy. Najlepiej będzie, gdy będziesz naprzemiennie opłukiwać skórę raz ciepłą, a następnie zimną wodą.
- Wywietrz sypialnię przed snem, staraj się, by w pomieszczeniu nie było zbyt ciepło. Rano wstań jak najszybciej z łóżka, gdyż powoduje to przyspieszony przepływ krwi i płynów w organizmie, co umożliwi szybsze pozbycie się opuchniętych oczu.
- Przed snem wypij szklankę herbaty rumiankowej, czarnej, zielonej lub mineralnej wody niegazowanej. Pomagają one pozbycie się z organizmu szkodliwych substancji, które w nim zalegają w momencie, gdy ty będziesz relaksowała się w czasie snu.
Cóż, czego nie robi się dla pięknego wyglądu. Zawsze można wypróbować sposobów, które stosowały nasze babki, w czasach gdy nie było „cudownych” kremów przeznaczonych niemalże na wszystkie niedoskonałości