Jak szaleć to szaleć, a jeżeli spędzać w tym roku Sylwestra gdzieś poza domem to najlepiej ekstrawagancko, oryginalnie i nietypowo… na przykład po japońsku. Z taką awangardową propozycją możemy spotkać się bowiem spotkać chociażby w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie. Mało tego, może to być przeżycie doprawdy niezwykłe, jako że podobno „Muzeum Manggha nie ma analogii, nie tylko w Polsce, ale także w Europie (jedyny podobny ośrodek działa w Hajfie w Izraelu). Od początku swego istnienia łączy bowiem dwie funkcje: czysto muzealną oraz funkcję aktywnego centrum kultury”.

Sylwester Manghha 2009/2010 jest prawdopodobne nie tylko jedyną tego rodzaju imprezą w Krakowie, ale i wręcz w całej Polsce. Co więcej, organizatorzy tego projektu gwarantują nam zarówno wyjątkowy i unikalny wystrój w klimacie kraju kwitnącej wiśni, jak i też odpowiednią oprawę audio-wizualną. Impreza ta będzie odbywać się na dwóch poziomach. Na poziomie dolnym – o wymiarach 500m2 –mają znajdować się między innymi: część cateringowa z barami, stoły koktajlowe, szwedzki stół, a także pufy do siedzenia oraz część taneczna, na której królować będą tacy krakowscy DJ-e specjalizujący się w graniu muzyki house, jak Thomas Langer, Lucjan, Zibi, CybeR, Sugar Fly, Es Skalar, After Sky, Blezz, Lux, Rogeros, Ian czy Tom Divine Papi.

Z kolei poziom górny ma zostać przekształcony w tzw. strefę VIP z osobnym wejściem. Ma ona składać się z holu głównego oraz tarasu o wymiarach 200m2. Nie trzeba chyba dodawać, że największą zaletą tego tarasu będzie przepiękny widok na Wawel, który znajduje się zaraz po drugiej stronie Wisły. Na górnym poziomie goście mają zagwarantowane miejsca siedzące, a także szeroką ofertę cateringową włącznie z tzw. „open barem”. Ponadto będą oni mogli także oddawać się tańcom w rytm przebojów z lat 80-tych i 90-tych, a także Mash UP, Hip Hop i R’n’b. Przygrywać im będą DJ-e tacy jak Pistolet, Sky oraz S-Master.

Bilety na tę ekskluzywną imprezę można nabywać w specjalnych punktach sprzedaży w Krakowie (więcej informacji na: www.sylwestermanghha.pl). Przy czym należy mieć na uwadze, że cena promocyjna – 129 złotych (normalnie 159 złotych) – na Bilet Gold obowiązuje do wyczerpania pierwszej puli biletów, jednakże nie później niż do 10 grudnia. Z kolei promocja na Bilet VIP w cenie 300 złotych (normalnie 400 złotych) trwa tylko do 7 grudnia. A zatem tym, którzy chcieliby przeżyć w tym roku naprawdę niespotykanego dotychczas Sylwestra radziłabym podejmować szybką decyzję… i życzę udanej zabawy noworocznej!