Marka rowerowa Trek postanowiła uhonorować jednego ze swoich najlepszych kolarzy. Na tegorocznym berlińskim Eurobike 2014 fabryka zaprezentowała swój najnowszy model roweru –  Madone 7. Firma w ten sposób upamiętniła Jen’a Voigta z drużyny Trek, który w tym roku przejechał swoją ostatnią trasę jako kolarz szosowy.

Rower posiada chromowane wykończenia, które artyści z Trek szlifowali przez tydzień. Pracując przez 17 lat z Voigt’em projektanci wybrali najważniejsze momenty z 17-letniej kariery kolarza. Bliskie osoby i zespoły, które towarzyszyły cykliście w zdobywaniu trofeów, zostały uwiecznione na kolorowej grafice na ramie roweru. Niżej odznaczono symbolicznie jego największe zwycięstwa. Na spodzie ramy wyryto kreski, odzwierciedlające liczbę osób, które prześcignął w walce o medale.

Jego słynny cytat " hut up legs! shut up body!!" projektanci umieścili na głównej rurze, nad kolorowymi paskami. Wraz z rowerem zaprezentowano dopasowany kolorystycznie, pamiątkowy kask Bontrager. Trek w niesamowity sposób upamiętnił kolarskie osiągnięcia sportowca.