Intuicyjne oprogramowanie, funkcjonalność i znakomity design to cechy OP-1. Kultowy już syntezator zaprojektowany przez szwedzkie studio Teenage Engineering to gadżet niezbędny w studio współczesnego DJ'a.

Przyciski oparte na 4 kolorach z palety barw Pantone, projekt zgodny z zasadami design for all, łatwość użytkowania to cechy, które zachęcają do zabawy we współczesny odpowiednik zespołu Kraftwerk przez każdego Kowalskiego.

Założeniem projektantów było poszerzenie kręgu odbiorców syntezatorów o osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z muzyką elektroniczną.

Dostępność i intuicyjność to cechy dobrego designu. Szwedzi osiągnęli to, co jest celem każdego projektanta. Co więcej, stworzyli dostępny dla wszystkich gadżet, dzięki któremu tworzymy profesjonalną muzykę. Udało się zrealizować nie lada wyzwanie.

Zapis muzyki nawiązuje do tradycyjnej technologii taśmowej. Dla projektantów była to najbardziej naturalna formuła nagrywania dźwięków, która stanowi punkt wyjścia dla procesu twórczego.

OP-1 to instrument muzyczny na miarę XXI wieku. Dzięki niemu każdy odkryje w sobie duszę artysty.

Autor: Radek Rola