Zwykle jako akcesoria traktuje się biżuterię, paski, torebki, ciemne okulary, buty, szelki, broszki, apaszki. Dzięki takim gadżetom możemy odnowić nasz stary strój. Zmienić to co miałyśmy już na sobie, w coś modniejszego i nowszego. Trwającym już chyba rok trendem są czarne, charakterystyczne, duże oprawki okularów. Gwiazdy ukochały sobie ten model. Zaczęło się od ciemnych Ray-Banów. Nosiła je Audrey Hepburn. Powrót do tej marki rozpoczął się już ok. 3 lat temu. Ciemne okulary, model Wayfarer – stał się „must to have” gwiazd. W sezonie letnim w sieciówkach znalazły się plastikowe, ciemne okulary w kolorowych oprawkach wzorowane na słynnych Wayfarerach.

Co ciekawe gwiazdy za równo, te które mają kłopoty ze wzrokiem, jak i te które ich na pewno nie mają zaczęła nosić ten model. Na co dzień noszą je Kuba Wojewódzki, Tomasz Jacyków, Anna Mucha. Ale pokazała się w nich także Doda, Magda Mołek. Skoro okulary stały się modne, to można nosić „zerówki”.

Trzeba przyznać, że te okulary nosiło już tyle osób i widać je na tyle często na co dzień, że staje się to trochę… nudne. Nastolatki zaczęły je nosić, bo wpisuje się w domenę Emo. Słynne osoby, noszą, tylko dlatego, że są modne. Co prawda są rzeczy, które z modnych, stają się kultowe. Tak chyba stało się właśnie ze słynnymi kujonkami. Jednak jeśli chcesz je nosić tylko dlatego, że tak robią gwiazdy, spróbuj znaleźć jakiś inny model. Może będą bardziej pasować do twojego stylu i kształtu twarzy. Zobaczymy, czy kujonki w sezonie wiosna-lato dalej będą królować na ulicach