Szampan jest synonimem luksusu i elegancji. Delektujemy się jego bąbelkami zazwyczaj tylko na specjalnie okazje. Dziś jest Sylwester, tego dnia każdy napije się chociaż jednej lampki szampana. Dla tych, którzy jednak mają zamiar tego wieczoru spożywać tylko szampana, mamy kilka prostych pomysłów na drinki na bazie tego wina musującego.

Kir Royal
10 ml Crème de Cassis, 100 ml wytrawnego szampana do uzupełnienia. Do kieliszka od szampana wlać likier porzeczkowy i uzupełnić mocno schłodzonym szampanem.

Czarna perła
80 ml szampana, 20 ml likieru Tia Maria (lub Kahula), 20 ml brandy,
ciemne wiśnie koktajlowe. Kilka kostek lodu włożyć do shakera, wlać likier Tia Maria i brandy.Dokładnie wymieszać. Koktajl przelać przez sito do wysokich kieliszków
do szampana. Drinki dopełnić lodowatym szampanem i udekorować wiśnią koktajlową
nabitą na wykałaczke.

Sweet dream
1/4 kieliszka zmiksowanych malin lub truskawek, parę kropli likieru Curaçao, szampan

Mechaniczna pomarańcza
Na jeden kieliszek: 3/10 likieru wiśniowego, 2/10 likieru pomarańczowego, 1/2 łyżeczki soku z cytryny, 1/2 łyżeczki soku z pomarańczy, szampan lub wino musujące.

Ritz
Na jeden kieliszek: wino musujące, 20 ml likieru pomarańczowego, 10 ml soku pomarańczowego, 10 ml syropu pomarańczowego, kilka kostek lodu.
Sposób przyrządzania: do shakera wrzucić kilka kostek lodu. Wlać likier, sok i syrop pomarańczowy, dobrze wstrząsnąć i przecedzić do szampanki. Dopełnić winem musującym